• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

“İMAM HATİPLERE İHTİYAÇ VAR”

21 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
539 defa okundu.
“İMAM HATİPLERE İHTİYAÇ VAR”

İmam hatip ortaokulu ve lise müdürleriyle bir araya gelen Engin; “İmam Hatiplere ihtiyaç var. İmam Hatiplerde yetişenler, gerçek İslam’ı öğrenirler” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, il genelindeki imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi müdürleri ile toplantı yaptı.

15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen İmam-Hatip Okul Müdürleri değerlendirme ve istişare toplantısına İl Milli Eğitim müdür yardımcıları Orhan Buğrahan ve Ömer Abdulaziz Döger ile Şube Müdürü Mahmut Göçüncü ve imam hatip lisesi ve ortaokulu okul müdürleri katıldı.

2016-2017 eğitim-öğretim yılının değerlendirilmesi yapılarak gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Engin, İmam Hatip ortaokulu ve Lisesi sayısıyla birlikte öğrenci sayısında da artış sağlandığını söyledi.

İmam Hatiplerin önemli olduğunu vurgulayan Engin, “İmam Hatiplere ihtiyaç var. İmam Hatiplerde yetişenler gerçek İslam’ı öğrenirler” ifadelerini kullandı.

“ÇITAYI YÜKSELTMELİYİZ”

Bir ülkenin gelişmesinde ve kalkınmasında en büyük faktörün eğitim olduğunu söyleyen Engin, “Bu nedenle yaptığımız her eylemin sonucunu ancak ölçerek değerlendirebiliriz. Ne yaptığımızı, ne yapmamız gerektiğini, nereye vardığımızı ancak ölçerek öğrenebiliriz. Akademik başarıyı yakalamak için zaman zaman öğrencilerimizin kazanımları ne derecede öğrendiklerini tespit etmeye çalışmalıyız. Bilgiye sahip, sahip olduğu bilgiyi teknolojiye çeviren ülkeler, hızlı bir şekilde diğer ülkelerin önüne geçmektedir. Şimdi artık el ele vererek, İlimizde Akademik Başarı çıtasını yükseltmemizin zamandır. Öğrencilerimizin Akademik başarının yanında, milli, manevi ve insani değerlere sahip olarak yetişmeleri de çok ama çok önemlidir. Bu nedenle Değerler Eğitimine büyük önem vermeliyiz. Bu konuda öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir. Biz bir aileyiz ve her zaman için sizin yanınızdayız. Hep beraber güzel şeylere vesile olabilirsek ve insanımızın hayır duasını alabilirsek ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN