• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

“İmam Hatipler Sadece İmam Yetiştirmiyor!”

8 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1083 defa okundu.
“İmam Hatipler Sadece İmam Yetiştirmiyor!”

İmam Hatiplerin önemine dikkat çeken Ataoğlu: “İmam Hatip liseleri sadece imam, ilahiyatçı yetiştiren okullar değildir. Yükseköğretimde yer alan bütün okullara öğrenci yetiştirir” dedi.

 İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu, İmam Hatip Ortaokul ve Lise müdürleriyle toplantı yaptı.

Toplantı, İmam Hatip Ortaokul ve Lise müdürleriyle Selahattin Eyyübi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu başkanlığında yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasında konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu: “İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin mesleki yeterliliklerini artırmak sosyal ve kültürel yönden gelişmelerini katkı sağlamak amacıyla sosyal sportif ve kültürel faaliyetler düzenlenecektir. İmam Hatip liselerimizde öğrenim gören öğrenciler arasında Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Hafızlık Yarışması, Ezan Okuma Yarışması. Arapça Bilgi Yarışması, Arapça Şiir Okuma Yarışması Arapça Hitabet Yarışması, Arapça Hat Yarışması yapılacaktır. İlk kez bu yıl Arapça Bilgi ve Etkinlik Bölge Yarışmaları Bingöl’de yapılacak. Bölge yarışmasında en güzel şekilde ev sahipliği yapacağız istiyoruz ki önümüzdeki yıllarda Türkiye Finali Yarışmaları ilimizde yapılsın İmam Hatip Ortaokulunda okuyan öğrenciler arasında Siyer Yarışması, Masa Tenisi Turnuvası planlanacaktır” dedi.

İmam Hatiplerinin önemine dikkat çeken Ataoğlu: “İmam Hatip’te okumuş bir eğitimci olarak imam hatip okullarının dününü bugününü çok iyi bilirim, öğrencilerimize sahip çıkalım imam hatip okullarına girmiş öğrencilerimiz bu okullarımızdan kolay kolay uzaklaşmamalılar, onları kazanmak için elimizden geleni sonuna kadar yapalım. Devam takibine dikkat edelim velileri bilgilendirelim, başarıyı ödüllendirelim. Rehberlik hizmetlerini en aktif şekilde yürütelim, İmam Hatip liseleri sadece imam, ilahiyatçı yetiştiren okullar değildir. Yükseköğretimde yer alan bütün okullara öğrenci yetiştirir, imam hatip lisesi mezunları yetenekleri doğrultusunda, askeri okullara da girmeli, polis akademisine de, hukuk fakültesine de gitmeli geçmiş baktığımızda imam hatip lisesi mezunu olup iktisat fakültesini tıp fakültesini başarıyla bitiren mezunlar vardır” ifadelerini kullandı.

‘İmam Hatip Okulları Türkiye’ye yön veren devlet ve bilim adamı yetiştiren okullar olmuştur’ diyen Ataoğlu: “Burada yetişen nesiller kökü içeride olan her yönüyle milli düşünen insanlar olmuştur. İmam hatipli kökü mazide olan gelecektir Ülkemizin demokratikleşmesinde ve ilerlemesinde imam hatip okulların büyük rolü olmuştur. 4+4+4 kesintili eğitim sistemi ile imam hatip okulları eğitim sistemi içerisinde hak edilen yeri tekrar almıştır. Yetenekli ve başarılı öğrenciler imam hatip okullarında tekrar okuma fırsatı bulmuşlardır. Milletimizin İmam Hatip okullarından beklentisi çok büyüktür. İlimiz merkezde tek Anadolu İmam Hatip Lisesi varken 2012-2013 öğretim yılında Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi açılmıştır, üçüncü bir imam hatip lisesine de ihtiyaç vardır” şeklinde konuştu. 

Bingöl Online

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN