• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

27 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1143 defa okundu.
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının başladığı hafta dolayısıyla “İlköğretim Haftası” program düzenlendi.

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının başladığı ilk hafta Hükümet Konağı önünde başlayan “İlköğretim Haftası” programı, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Gazi Hakim Behçet Tufan Turan Konferans Salonu’nda devam etti.

İlköğretim Haftası programına; Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, Bazı kurum amirleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdür Fevzi Aktaş’ın yaptığı programda öğrenciler tarafından şiirler okunup gönün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptılar.

Öğrencilere hitaben konuşmasına başlayan ve öğrencilerin evlerinden sonra değerli vakitlerini ayıracakları ikin yuvalarının açıldığını hatırlatan Aktaş, “Bilgi hazinesi olan yuvanızda siz istemeseniz de saatler, günler, yıllar çabucak gelip geçecektir. Zaman; yerine konması, geri döndürülmesi, yenilenmesi, depolanması, satın alınması mümkün olmayan bir kaynaktır. Önemli olan saatleri, günleri ve yılları lehinize işletebilmektir. Okul eğitim ve öğretimin temel merkezi olarak, sizleri aydınlatır, geliştirir, bilgilendirir. Ayrıca okul sosyalleşmeyi, toplum olarak uyum halinde yaşamayı öğretir. Eğer başarılı olmak istiyorsanız öğretmenlerinizi çok iyi dinleyin, ödevlerinizi aksatmayın, derslerinize günü gününe çalışın. Okulun size sunduğu tüm imkânlardan faydalanın. Öğretmenlerinizi ve ailenizi üzmeyin. Siz isterseniz okul sizin için bir bilgi hazinesi olur. Bu hazineye ulaşmayı öğrenin.” İfadelerini kullandı.

Programda bir konuşmada Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş yaptı.

Okumuş, “2016-2017 eğitim öğretim yılının; hayırlı, başarılı, huzurlu ve sağlıklı geçmesini bütün velisinden idarecisinden öğrencisine kadar hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Bugünleri görmeyi, bugünlere kavuşmayı özellikle eğitim öğretimin başlangıcını bütün millet olarak sulhen huzur içerisinde beraberce gerçekleştirmeyi nasip ettiği için Cenabı Allah’a hamdü senalar ediyorum. Malumlarınız Türkiye’miz belki kuruluşundan bu yana içeriden dışarıdan harici dahili, Atatürk’ten mevcut cumhurbaşkanımıza kadar hem şahsına, hem hükümetine, hem devletine, bayrağına, bağımsızlığına çeşitli yerlerden, içerden dışarıdan çok saldırılar olmuştur. Tabi Allah’ın inayeti milletin dirayeti ile bütün bu saldırıları çok şükür bertaraf ettik. Bütün milletimize bu anlamda geçmiş olsun. İnşallah ivedi olarak bütün devlet sistemimiz, milletimizin, iç dünyamızın, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, bürokrasimizin, toplumsal hayatımızın normalleşmesini bir an evvel temenni ediyorum/diliyorum. Bu anlamda bütün milletimize başta sizler olmak üzere teşekkür ediyorum. Tabi eğitim öğretime ilişkin bende birkaç hususa müsaadenizle değinmek istiyorum. Değerli arkadaşlar medeniyetlerin kalkınmasında genel itibariyle birçok kitaptan birçok konudan birçok yazardan filozoftan düşünürden bahsedebilir ama temelinde mutlak surette eğitim var.  Biz bir bireyin, bir öğrenciyi bir vatandaşı elimize aldıktan sonra yani eğitim prosedürüne tabi tuttuktan sonra onu iki türlü yetiştiriyoruz. Bir toplumsal hayatta en muntazam intibakını sağlayacak bir eğitim mevzuatı veriyoruz diğer yandan da geçimini sağlayacak belki ulusların milletlerin rekabetinde düzgün bir yerde konumlanacak bir ekonomik teknolojik seviyeyi yakalayabilmek için bir pozitif doğa bilimleri ile yüklüyoruz. Yani şöyle kısaca söylenebilir yani öğrenci toplumsal insan bilimsel insan olarak yetiştiriyoruz.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN