• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

İLK MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

24 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1253 defa okundu.
İLK MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Bu yıl ilk defa kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü, Solhan’da da kutlandı. Muhtarlar için verilen resepsiyonda konuşan Okumuş, muhtarların yerel demokrasinin en has şahsiyetleri olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme taşımasının ardından resmileşen 19 Ekim Muhtarlar Günü, Solhan’da da düzenlenen törenle kutlandı.

Muhtarlar Günü programına, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Güler, Solhan Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Can Küçükkaraca, Solhan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan, kamu kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.

Solhan Hükümet Konağı Önündeki Atatürk Büstüne çelenk bırakıldıktan sonra şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program sunuculuğunu yapan Nurullah Azak, “Köylerimize ve mahallelerimize kamu kaynağının aktarılması hususunda birinci derecede sorumluluk bilinci ile 7/24 görevi başında bulunan muhtarlarımızın, hizmetlerinin senede bir gün de olsa hatırlanması, sorunlarının konuşulması ve sorunlarına çözüm üretilmesi düşüncesi ile ülkemizde ilk muhtarlık teşkilatının kurulduğu gün olan 19 Ekim 1829’un yıl dönümü 2015 yılından itibaren muhtarlar günü ilan edilmesi vesilesiyle toplanmış bulunmaktayız. Vatandaşlarımız ile devletimiz arasında bir köprü vazifesi gören kamu hizmetinin köylerimize ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenen Solhanlı Muhtarlarımız başta olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar günü kutlu, hayırlı ve hizmetlerde daim olsun.” İfadelerini kullandı.

Buradaki törenin ardından birbirlerini tebrik eden muhtarlar, daha sonra Solhan Kaymakamlığı tarafından Tadım Pastanesi’nde verilen resepsiyona geçitliler..

Resepsiyonda ilk kez kutlanan muhtarlar günü vesilesi ile muhtarların gününü kutlayan Kaymakam Okumuş, muhtarların yerel demokrasinin en has şahsiyetleri olduğunu ifade etti. Muhtarların sorunlarını dinleyen Okumuş, Muhtarların bir dernek çatısı altında toplanması hususunda fikir beyan etti.

Muhtarlar gününün kutlanması için muhtarların irtibatta olan kurum yöneticilerinden oluşan bir komite kurulduğunu ve komite tarafından programların icra edileceğini belirten Okumuş, programların muhtarların talepleri doğrultusunda olacağını da aktardı.

Muhtarların sorunlarını dinleyen Okumuş, çözüm önerileri için fikirle alış-verişinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN