• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNDEN MUHTAÇLARA YARDIM

13 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1157 defa okundu.
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNDEN MUHTAÇLARA YARDIM

Solhan İlçe Müftülüğü olarak geçtiğimiz yıl Ramazan Ayı’nda olduğu gibi bu yıl da yardım kumanyası hazırlayıp muhtaçlara teslim ettiklerini belirten Vaiz Fatih Aslan, yardımlaşma ve dayanışmanın önemine vurgu yaptı

  

2014 yılı Ramazan Ayı’nda muhtaç ailelere yardım kumanyası ulaştıran Solhan İlçe Müftülüğü, bu yıl da bu çalışmalarını sürdürerek gelenek haline getirdi.

Ramazan Ayı dolayısıyla yaptıkları yardımlar ile ilgili bilgi veren Solhan İlçe Müftülüğü’nde görevli Vaizlerden Fatih Aslan, şu açıklamada bulundu:

“Ramazan ayı oruç ayı olmasıyla beraber, yardımlaşmaların ve dayanışmaların Mü’minler arası hayırda yarışmanın, yaraları sarmanın, Mü’min derdiyle dertlenmenin zirveye çıktığı bir aydır. Mü’min imanın kendisinde meydana getirdiği hassasiyet ile çevresini araştırmalı, ihtiyaç sahibi insanların dertlerine derman olmaya çalışmalıdır. Bu sebeple Solhan İlçe müftülüğü olarak, ilçemizde yardıma muhtaç kardeşlerimizi Ramazan Ayı’nda ihtiyaçlarını bir nebze karşılayabilmek amacıyla geçen sene yapmış olduğumuz gibi kumanya yardımında bulunduk. Müftülüğümüz tarafından tespit edilen muhtaç ailelere hazırlamış olduğumuz Ramazan Gıda Kumanyalarını personelimiz tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Dini duyguların yoğun olarak yaşandığı, yardımlaşma ve dayanışmanın zirveye ulaştığı bu mübarek ramazan ayının manevi havasını teneffüs etmelerini sağlayıp, yapılan yardımlar karşısında vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek bizleri mutlu ediyor. Çünkü peygamber efendimiz  “kim, din kardeşinin küçük de olsa bir ihtiyacını giderirse, Allah da onun ihtiyacını giderir” buyurmuştur. Biz de bir kardeşimizin küçük de olsa bir ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. İnşallah rabbimiz kabul eder.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN