• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

İLÇE HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN YKS KURSU HİZMETİ

2 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3788 defa okundu.
İLÇE HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN YKS KURSU HİZMETİ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan Üniversiteye hazırlık kursu, Yükseköğretim Kurumları Sınavlarından önceki Perşembe günü yapılan 17’nci deneme sınavı ile sona erdi.

Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü bünyesinde Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında açılan Üniversiteye hazırlık kursunun, 28 Haziran 2018 Perşembe günü yapılan 17’nci deneme sınavı ile sona erdiği belirtildi.

İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında Müdürlüğümüz bünyesinde Ortaöğretim Kurumlarından mezun olan öğrencilere yönelik olarak 07.10.2017 tarihinde açılan Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına (YKS) hazırlık kursumuz 28.06.2018 Perşembe günü yapılan 17. Deneme sınavımız ile sona erdi. Kursumuzda 74 öğrenciye cumartesi ve pazar günlerinde deneyimli öğretmenler nezaretinde; Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya ve Felsefe Grubu derslerinden oluşan toplam 16 saatlik bir program uygulanmaktaydı. Son deneme sınavının yapılacağı günde HEM Müdürü Muhtesim Tunç ve Müdür Yardımcısı Muzaffer Döner kursta bulunan öğrencilere moral ve motivasyon ziyareti yaptılar.” denildi.

TUNÇ, ÖĞRENCİLERE BAŞARI DİLEĞİNDE BULUNDU

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamındaki kursların sonunda yapılan deneme sınavında öğrencileri ziyaret eden HEM Müdürü Muhtesim Tunç, Sınava girecek öğrencilerimizin kaygı ve heyecanlarını bir kenara bırakarak, morallerini yüksek tutmalarını, yıl boyunca sorumluluk duygusuyla bu sınava gerektiği gibi hazırlandıklarını ve gelecekleri içinönemli olan bu sınavda başarı sağlayacaklarına inandığını ifade etti.

Öğrencilerden kurum olarak beklentilerinin iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı birer insan olmaları olduğunu belirten Tunç, “Bu kursta öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen değerli velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür eder, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dilerim.” dedi.

Haber: Fuat Kaya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN