• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

İLÇE BİRİNCİSİNE ÇEYREK ALTIN

30 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2622 defa okundu.
İLÇE BİRİNCİSİNE ÇEYREK ALTIN

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Ortaokullar arası Resim ve Kompozisyon yarışması düzenlendi. Ramazan ve İnfak temasının işlendiği yarışmada İlçe birincisi olan öğrenciye çeyrek altın ve kitap seti takdim edildi.

Solhan İlçe Müftülüğü, Ramazan ayında Ortaokul öğrencileri arasında Ramazan ve İnfak temalı resim ve kompozisyon yarışması düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanlığının, Ortaokullar arasında  “Ramazan ve İnfak” konusunda farkındalık oluşturmak ve gençlere “İnfak” kültürü kazandırmak, Gençlerle Gençlik koordinatörlerini buluşturup kaynaştırmak amacıyla tüm Türkiye’de düzenlemiş Olduğu Ramazan ve İnfak Konulu Resim ve Kompozisyon yarışmaları Solhan’da da yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Ortaokullar arası düzenlenen Resim ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Solhan İlçe Müftülüğünün duyurusu üzerine yarışmaya 7 öğrenci eserleri ile başvuru yaptı. Eserleri değerlendiren komisyon üyeleri dereceye giren öğrencileri belirledi. Buna göre; Resim yarışmasında Atatürk Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Seda Tuğa birinci, Atatürk Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Nisanur Abay ikinci, Atatürk Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Rojbin Atlı üçüncü oldu. Kompozisyon yarışmasında Ersin Ateş Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Ahmet Furkan Katkat jüri özel ödülü olan Kur’an-Kerim ve kitap seti kazandı. İlçe Birincisine çeyrek altın, kitap seti, ikinci ve üçüncüye de kitap seti verilirken, ödülleri İlçe Müftüsü Muharrem Dutar tarafından takdim edildi.

Müftü Dutar, yarışmaya katılan tüm öğrencilere, destek veren Okul Müdürlerine, komisyon üyeleri Cihan Atahan ve İbrahim Özgen’e, öğretmen ve din görevlilerine teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN