• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:59
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:18
  • Akşam: 19:31
  • Yatsı: 21:14

İL ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ YAPILDI

8 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1462 defa okundu.
İL ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ YAPILDI

Bingöl’de İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimleri yapıldı. Seçim sonucunda Özel Birey Temel Lisesi öğrencisi Beltullah Barlas İl öğrenci Meclis Başkanı olurken Solhan öğrenci meclisi başkanı Sibel Karateke İl Öğrenci meclisi yönetim kuruluna seçildi.

 Bingöl’de İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimleri yapıldı. Seçim sonucunda Özel Birey Temel Lisesi öğrencisi Beltullah Barlas İl öğrenci Meclis Başkanı oldu.

TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulunda yapılan İl Öğrenci Meclisi seçimi, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. Seçimi yöneten divan kurulunun oluşturulmasının ardından seçimlere katılacan adaylar listelerini oluşturduktan sonra kendilerine verilen 10’ar dakikalık süre içerisinde kendilerini tanıttı.

İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı için adaylığını açıklayan öğrenciler, İl Öğrenci Meclisini oluşturan öğrencilerden oy istedi.

Yapılan oylama sonucunda Özel Birey Temel Lisesi öğrencisi Beltullah Barlas İl Öğrenci Meclis Başkanı seçilirken, Yönetim Kurulu üyeliğine ise Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Yusuf Cemal Kılıç, Karlıova YBO öğrencilerinden Cevdet Bat, Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Sibel Karateke, Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Behiye Kapu yer aldı.

Seçimde İl Milli Eğitim Şube Müdürü  Ömer Abdulaziz Döger, bir konuşma yaptı.

Döger, konuşmasında; “Ülkemizin demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılmasını amaçlamaktadır.” İfadelerini kullandı.

Seçimlere İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Abdulaziz Döger, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN