• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

11 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
690 defa okundu.
İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

2018 yılı IV. Dönem il koordinasyon kurulu toplantısında konuşan Vali Mantı, “Önemli olan devletin bize verdiği sorumlulukları dürüstlük içerisinde etik ve hukuk kuralları içerisinde yerine getirmektir. Unutmayalım ki, çok bağıran haklı değildir; adam gibi işini yapan haklıdır.” dedi.

2018 yılı IV. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valimiz Sayın Ali Mantı başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen yılın son koordinasyon toplantısında yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ilimizde gerçekleştirdiği projelerin değerlendirilmesinin yanı sıra henüz proje aşamasında olan yatırımların uygulanacağı bölgelere olan katkısı hususunda istişarelerde bulunularak Koordinasyon Kurulunun karar almasını gerektirecek teklifler görüşüldü.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mantı şunları söyledi: “2018 yılının IV. ve son koordinasyon toplantısı için bir aradayız. Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının 2018 yılında İlimizde gerçekleştirdikleri projelerin kısa bir değerlendirmesi, yatırım tekliflerinin uyumlaştırılması, program ve projelerin uygulanmasında birimler arası eşgüdüm gerektirebilecek hususlarda istişarede bulunulması ve Koordinasyon Kurulunun karar almasını gerektirecek konularda Kurul Kararı alınması teklifleri görüşülecektir. Kurumlarımız sırayla sunumunu yapacaklar. Toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yatırımlarımız hızla devam ediyor. Bingöl’deki yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Tüm kamu kurum ve kuruluşları karşılıklı işbirliği içerisinde olmak üzere ve birbirlerine hukuk çerçevesinde herhangi bir engel ve problem çıkarmadan işlerini yapıyor. Başta Kamu kurum ve kuruluşlarımız olmak üzere tüm meslek ve bölge kuruluşlarımız görevini yerine getiriyor. İnşallah bu samimiyet ve gayretle hukuki sınırlar içerisinde görevimizi hızlı, etkin ve verimli bir şekilde yapmaya devam edeceğiz. Taleplerimizi tasarruf tedbirleri çerçevesinde belirleyelim. Talep listemiz önceliklere göre belirlenmelidir. Ülkenin imkânlarını hiç kimse fütursuzca kullanmamalıdır. Kurum amirlerimiz ve yetkililerden tasarruf tedbirlerine azami riayet etmelerini istiyorum. Devletin temeli hukuk, hukukun temeli güvendir. Hepimiz bu devletin bir parçasıyız. Devlete çalışıyoruz dolayısıyla millete çalışıyoruz. Kimse kamusal kaprise kapılmadan elindeki imkân ve kabiliyetler neyse bunları kullanılacak. Kullandığımız imkânlar toplumun imkânı. Nihayetinde sunacağımız hizmetler toplumun imkânı. Topluma yapılan hizmetler. Kesinlikle hukuki ve ahlaki sınırları taşmadan görevimizi en iyi şekilde yapacağız. Önemli olan devletin bize verdiği sorumlulukları dürüstlük içerisinde etik ve hukuk kuralları içerisinde yerine getirmektir. Unutmayalım ki, çok bağıran haklı değildir; adam gibi işini yapan haklıdır.” dedi.

Toplantı daha sonra yatırımcı Kamu Kurumlarının Bölge ve İl Müdürleri tarafından Bingöl’de devam eden ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili sunumları, akabinde de sorun ve ihtiyaçlarla ilgili konuların görüşülmesi ile devam etti.

PROJELERE 4 MİLYARLIK BÜTÇE

Toplantıda 2018 yılı içerisinde yapılan ve yapılacak olan yatırımların bütçesi açıklandı.

Ulaştırmadaki 154 projeye 2 milyar 52 milyon 412 bin 403 lira, Enerjideki 36 projeye 672 milyon 154 bin 301 lira, Tarım ve Ormancılıktaki 74 projeye 371 milyon 493 bin 532 lira, Eğitimdeki 46 projeye 248 milyon 470 bin 763 lira, sağlıktaki 22 projeye 198 milyon 956 bin 596 lira, konuttaki 10 projeye 182 milyon 60 bin 143 lira, diğer kamu hizmetlerindeki 206 projeye 438 milyon 152 bin 523 lira olduğu ve toplamının 4 milyar 163 milyon 700 bin 261 lira olduğu açıklandı.

Toplantıya Valimiz Sayın Ali Mantı’nın yanı sıra, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Vali Yardımcısı Yusuf Gemici, Vali Yrd. V. Ali İhsan Başak, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, meslek odaları başkanları ile yatırımcı kamu kurumlarının bölge ve il müdürleri katıldı.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN