• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

İKİNCİ TIR, DUALARLA YOLA ÇIKTI

30 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1061 defa okundu.
İKİNCİ TIR, DUALARLA YOLA ÇIKTI

Daha önce hayırseverlerin desteği ile Suriye’ye un yardımında bulunan İHH Solhan Şubesi, bu kez Solhan Belediye Başkanlığı ve Eğitim Bir-Sen Solhan İlçe Temsilciliği ile yeni bir kampanyaya imza attı. Yapılan kampanya sonucu ikinci yardım TIR’ı Suriye’ye gönderildi.

Solhan’da muhtaçlara yardım faaliyetleri ve yetim öğrencilere eğitim ve giyim yardımları ile isminden söz ettiren ve düzenledikleri konferanslar ile de bilgi paylaşımlarına da aracı olan İHH Solhan Şubesi yeni bir etkinliğe imza attı.

Daha önce ilçede ve il dışındaki hayırseverlerin desteği ile Suriye’ye bir TIR un yardımında bulunan İHH Solhan Şubesi, bu kez Solhan Belediye Başkanlığı ve Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Solhan İlçe Temsilciliği ile başlattıkları kampanyayı tamamladı.

Solhan Belediye Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen’in de desteği ile İHH Solhan Şubesi Koordinatörlüğü’nde başlatılan kampanya ile toplanan elbiseler ve Karivan A.Ş.’nin verdiği Binpınar Su yardımı Suriye’ye gönderildi.

TUNÇ, DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

29 Mayıs 2016 Pazar günü yüklenen TIR, Solhan Belediyesi bahçesinde Solhan Ulucami İmam- Hatip’i Mehmet Bingöl’ün okuduğu dua ile Suriye’ye gönderildi.

TIR’ın gönderilme esnasında destek verenlere teşekkür eden İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, “Bu süreçte bize destek veren, katkı sunan hayırsever Solhan halkına ve esnafına, Sayın Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve belediye çalışanlarına, duyarlı değerli Eğitim-Bir-Sen camiasına, desteklerini bizden esirgemeyen diğer sivil toplum kuruluşlarına ve dini hassasiyeti olan siyasi partilere teşekkür ediyoruz. Bunun haricinde Muş’tan, Ankara’dan, Adana’dan, Bolu’dan diğer farklı illerden bize ulaşan hayırseverlerden Allah razı olsun. TIRın bu hale gelmesine, ikinci TIRın oluşmasında katkı sunan herkes ve her kesimden Rabbimiz razı olsun. Allah burada toplananlardan, emek verenden, söylem ve eylemlerinden desteği olan herkesten razı olsun.” İfadelerini kullandı.

BİNGÖL’DEN 5 TIR, SOLHAN’DAN 2 TIR GÖNDERİLDİ

İHH’nın 2015 yılında 8 bin TIR yardımı Suriye’ye ulaştırdığını belirten İHH Bingöl Derneği Başkanı Muhittin Gili, Bingöl’de bugüne kadar Suriye’ye 7 TIR yardımın gittiğini ve bunlardan ikisinin ise Solhan’dan gittiğini belirtti.

TIRlar ile giden aynı yardımların dışında nakdi yardımların da Suriye’ye gönderildiğini belirten Gili, “Ramazan aylarında Bingöl’den geçen sene sadece nakit 60 bin TL gitti. İlçelerimizden de yatıyor. Allah hepsinden razı olsun. İlçelerimiz ile çalışmalarımızdan dolayı Suriye’ye şu ana kadar bir katrilyona yaklaşıyoruz.” İfadelerini kullanırken Suriye sınırına yapılan yardımların çeşitlerinden ve yardımları ulaşılması hususunda da bilgiler verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN