• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

İKİNCİ FUTBOL TAKIMI GELİYOR!

19 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1372 defa okundu.
İKİNCİ FUTBOL TAKIMI GELİYOR!

Solhan’da faaliyet göstermek ve geleceğe sporcu yetiştirmek için yeni bir spor kulübünün kurulduğu öğrenildi. İlçede sporcu yetiştirmek ve gençlere spor alanında imkan sağlamak amacıyla kurulan kulübün, öncelikli olarak yeni bir futbol takımı kurmak olduğu öğrenildi. Yeni kurulan spor kulübü yöneticileri, Kaymakam ve Belediye Başkanını ziyaret ettiler.

Solhan’da Solhan Gençlik Spor kulübü ile Solhan Spor Kulübünden sonra Solhan Gençler Birliği Spor Kulübü’nün de kuruldu. Solhan Kaymakamlığına resmi başvurunun yapılıp kuruluşu gerçekleşen kulüp renklerinin; Siyah-Kırmızı ve Beyaz olarak belirlendiği öğrenildi.

Solhan’da spor alt yapısının geliştirilmesine katkı sağlamak ve sporcu yetiştirmek amacı ile kurulan Solhan Gençler Birliği Spor Kulübü’nün geçici yönetim kurulu başkanının Bilal Ataş olduğu belirtildi.

Solhan’da aktif olan Solhan Gençlik Spor kulübü ile Solhan Spor Kulübünden sonra üçüncü kulüp olarak kurulan Solhan Gençler Birliği Spor Kulübü’nün alt yapıya önem vereceği belirtilirken, öncelikli olarak futbol altyapısı oluşturmak ve gençlerin amatör ligde top koşturmalarına imkan sağlamakla birlikte geleceklerine de ışık olmak istedikleri ve daha sonra imkanlar dahilinde diğer alanlarda faaliyet gösterileceği öğrenildi.

BAŞKAN YILDIZ’I ZİYARET ETTİLER

Solhan Gençler Birliğispor Kulübü Başkanı Bilal Ataş ile kulüp yöneticileri Mehmet Fatih Çelik ve Servet Dayar, Solhan Belesiye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ı Makamında ziyaret ettiler. 14 Temmuz 2016 Perşembe günü Başkan Yıldız’a yapılan nezaket ziyaretinde kulup yetkilileri, kulübü kurma amaçları ve faaliyet alanları hakkında bilgi verip ihtiyaç duyulması durumunda yardımcı olmalarını istediklerini dile getirdiler.

Başkan Yıldız, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip kulübün ilçemiz ve spor camiasına hayırlı olmasını diledi. Gençleri çok önemsediklerini ve kendilerinin de spor spojeleri yürütüp spor camialarına destek verdiklerini belirten Yıldız, Solhan Gençler Birliğispor Kulübü’ne de imkanlar dahilinde destek sunacaklarını belirtti.

BİR ZİYARET DE KAYMAKAM OKUMUŞ’A

Solhan Gençler Birliğispor Kulübü Başkanı Bilal Ataş ile kulüp yöneticileri Servet Dayar ve Murat Kaya, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş’u Makamında ziyaret ettiler. 15 Temmuz 2016 Cuma günü Kaymakam Okumuş’a yapılan nezaket ziyaretinde kulup yetkilileri, kulübü kurma amaçları ve faaliyet alanları hakkında bilgi verdiler.

Kaymakam Okumuş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip kulübün ilçemiz ve spor camiasına hayırlı olmasını diledi.

Bu hafta izine ayrılacağını elirten Okumuş, ileriki süreçte tekrar bir araya gelmek istediğini ve Solhan Gençler Birliğispor Kulübü’ne de imkanlar dahilinde destek sunacaklarını belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN