• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

İKİ TURNUVANIN FİNALİ YAPILDI

7 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1161 defa okundu.
İKİ TURNUVANIN FİNALİ YAPILDI

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘bahar etkinlikleri’ faaliyetleri kapsamında yetişkinler masatenisi turnuvası ile satranç turnuvaları finalleri yapıldı.

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından bahar etkinlikleri kapsamında düzenlenen ödüllü yarışmalar devam ediyor. Ortaokul öğrencileri, Lise öğrencileri, Yetişkinler ve yaş sınırının olmayacak şekilde düzenlenen turnuvalarda dereceye girenlere kırtasiye çeki, nakit para ve çeyrek altın hediyeleri veriliyor.

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği yarışmaların stardı masa tenisi ile verilmişti. Öğrenciler arasında masa tenisi ile futbol turnuvası sonrasında lise öğrencileri arasında satranç turnuvası ve yetişkinler arası ise masatenisi turnuvaları yapıldı.

Yetişkinler masatenisi turnuvası ile lise öğrencileri arası satranç turnuvası finali 3 Mayıs 2018 Perşembe günü yapıldı.

43 sporcunun katılımı ile başlayan yetişkinler masatenisi turnuvanın üçüncülük ve dördüncülük karşılaşması ile final karşılaşması 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynandı.

Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nde oynanan 64 karşılaşmanın finalinde Muhittin Ülger ile Maşallah Bilen karşılaştılar. Final karşılaşmasında 5 setin 3’ünü kazanan Muhittin Ülger turnuva birincisi olurken Maşalleh Bilen Turnuva ikincisi ve Servet Bozkurt ise turnuva üçüncüsü oldu.

Lise öğrencileri arasında yapılan satranç turnuvasına ise 59 öğrencinin katıldığı belirtildi. Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nde yapılan Lise öğrencileri satranç turnuvasına katılan 59 öğrencinin yaptıkları karşılaşma sonucunda 66 müsabakanın yapıldığı öğrenildi. Turnuva finali ise 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynandı. Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Çerkez Günay ile Musa Bayır’ın karşılaştığı final müsabasında Çerkez Günay müsabakayı galip tamamlayarak turnuva birincisi oldu. Musa Bayır’ın ikici olduğu lise öğrencileri arası satranç turnuvasında Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencisi Furkan Aydın ise üçüncü oldu.

Masatenisi final müsabakasını Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu izlediler. Kaymakam Okumuş ile beraberindekiler final müsabakası sonrasında final karşılaşmasında eşleşen tarafları tebrik ettiler.

Turnuvalarda dereceye giren sporculara 19 Mayıs programı çerçevesinde ödüllerin verileceği belirtildi.

Haber: Mehmet Selim Bildik

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN