• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

İKİ OKULUMUZ ‘BEYRAZ BAYRAK’ ALDI

8 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1353 defa okundu.
İKİ OKULUMUZ ‘BEYRAZ BAYRAK’ ALDI

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle oluşturulan komisyonca yapılan denetimler sonucunda ‘Beyaz Bayrak’ ödülünü almaya hak kazanan okullar için düzenlenen programda Solhan’dan iki okula ‘Beyaz Bayrak’ verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan ‘Temiz Okul, Sağlıklı Okul’ projesi kapsamında Bingöl’de yapılan denetimler sonucunda başarılı görülen 13 okul, ‘Beyaz Bayrak’la ödüllendirildi.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle oluşturulan komisyonca yapılan denetimler sonucunda ‘Beyaz Bayrak’ ödülünü almaya hak kazanan okullar için 60. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programa, İl Valisi Yavuz Selim Köşger, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Halk Sağlığı Müdürü Vedat Söyiler ve okul müdürleri katıldı.

Komisyon tarafından yapılan denetimlerde başarılı görülen 7 lise, 4 Ortaokul, 6 ilkokul ve 1 anaokuluna ‘Beyaz Bayrak’ ve pirinç levhalar, Vali Köşger, Milli Eğitim Müdürü Sarı ve Halk Sağlığı Müdürü Söyiler tarafından verildi. Bingöl’de düzenlenen programda ‘Beyaz Bayrak’ verilen okullar arasında Solhan’dan ise iki okul yer aldı. Solhan’da liselerden Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Beyaz Bayrak’ alırken ortaokullardan ise Solhan Yatılı Bölge Okulu ‘Beyaz Bayrak’ aldı.

İKİ OKULUMUZ ‘BEYRAZ BAYRAK’ ALDI

Programda konuşan Vali Köşger, Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okul müdürlerini tebrik ederke, “Okullarımızı ve müdürlerimizi tebrik ediyorum. Aynı performansı sürdürmelerini ve bunu öğrencilerimize bir yaşam biçimi haline getirecek şekilde, bir alışkanlık haline getirecek şekilde, terbiye ve talim kazandırmalarını diliyorum. İnsanımız her türlü eğitime, yeniliğe, gelişmeye açıktır. Bingöl’deki yavrularımız da, çocuklarımız da hem aile ortamında aldıkları eğitim itibariyle hem de zekâları ve kapasiteleri itibariyle her türlü yeniliğe, gelişmeye, ufukları açık insanlardır. Dolayısıyla bu konuda toplumsal değişimi sağlayacak olan temel dinamolardan biri eğitim müessesesidir. Toplumsal değişimi güzele doğru eğriltecek daha iyi noktalara taşıyacak olan sizlersiniz. Okul idarecilerimizin bu konudaki gayretlerinin devamını diliyorum. Sizlerin yaptığı faaliyetlerin diğer okullara da örnek olmasını Bingöl’ün il olarak etrafındaki diğer illere de örnek olacak şekilde bütün ildeki okullarımıza beyaz bayrak takılmasını temenni ediyorum” dedi.

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLATILACAK

Önümüzdeki yıl köyler de dâhil olmak üzere tüm ilin çöplerini alacak bir çalışma başlatacaklarını kaydeden Vali Köşger, şunları söyledi: “Kamusal alanlarımızın temizliği konusunda sıkıntılarımız var. Öğrencilerimize bu konuda alışkanlıkları kazandıracak olan eğitim müesseseleridir, bunu süratle kazandırmamız lazım. Biz de kamu olarak buna yönelik tedbirlerimizi alacağız. Önümüzdeki yıl köyler de dâhil olmak üzere tüm ilin çöplerini alacak bir çalışma başlattık.  Böyle bir çalışmamız var. Temizlik önce kişisel öz bakımı ile başlayan bir süreç. Sonra evini ve etrafı ile gelişiyor. Sonra da kentini ve tüm dünyayı temiz tutması lazım. Kentini de temiz tutması noktasında bir süreç ve seferberlik başlatmamız gerekiyor. Bunda temel dinamo, okullardır.”

Vali Köşger, ‘Beyaz Bayrak’ almaya hak kazanan okul sayısının 37’e yükseldiğini söyledi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN