• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE AYAKKABI YARDIMI

24 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1637 defa okundu.
İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE AYAKKABI YARDIMI

Solhan Esnaflarından Rüzgâr Bahçıvan, ihtiyaç sahibi öğrencilerin ayakkabı ihtiyacını karşılamak için harekete geçti. Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım sonrasında öğretmenlerin kendisine ulaşıp ihtiyaç sahibi öğrencileri bildirdiğini söyleyen Bahçıvan, imkânlar doğrultusunda bu kampanyayı sürdüreceğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde çocuğuna okul pantolonu alamadığı için intihar eden baba bütün ülkeyi duygulandırmıştı. Bunun üzerine olaya kayıtsız kalmak istemeyen Solhanlı bir esnaf, ihtiyaç sahibi öğrencilerin ayakkabı ihtiyacını karşılamak istediğini söyledi.

Sosyal medya hesabından “Maddi imkânsızlıklar yüzünden okul sezonunda çocuklarına ayakkabı alamayan ihtiyaç sahibi aileleri dükkânımıza bekleriz.” Notunu paylaşan Solhan esnaflarından Rüzgâr Bahçıvan, ihtiyaç sahibi öğrencilerin ayakkabı ihtiyaçlarını karşılamak istediğini belirtti.

“MÜLK ALLAH’IN BİZ DE EMANETÇİLERİYİZ”

Sosyal medya hesabından duyurduğu kampanya hakkında bilgi veren Bahçıvan, “Öğrencisine ayakkabı alamayan ihtiyaç sahibi ailelerimiz varsa bana ulaşabilirler. Sosyal medya hesabımda yaptığım paylaştım sonrasında kendi ilçemizde 4 talep geldi. Kocaeli Gebze’den 7 ihtiyaç sahibi öğrenci için bana ulaştılar. Öğretmen arkadaşlar bize ulaşıp öğrencilerimizin durumunun olmadığını bildirdiler. Biz de kendilerine yardımcı olacağımız sözünü verdik. İhtiyaç sahibi kim varsa onlara kapımız her zaman açıktır. Bu kampanyamız dükkânımız olduğu sürece herkese hitap edecektir. Durumu olmayan kim varsa kapımız açıktır. Mülk Allah’ın biz de emanetçileriyiz.”

Haber: Abdulhamit Bildik

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN