• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

İHH’DAN RAMAZAN YARDIMI

22 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1447 defa okundu.
İHH’DAN RAMAZAN YARDIMI

İHH, Ramazan 2015 çalışmalarına ‘Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan’ sloganıyla start verdi. Ramazan kampanyası kapsamında İHH Solhan Şubesi de hayırsever vatandaşlar tarafından kendilerine ulaştırılan Ramazan Kumanyalarını ilçe merkezi ve köylerde muhtaç ailelere ulaştırdı.

  

İHH, Ramazan 2015 çalışmalarına ‘Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan’ sloganıyla start verdi.

Ramazan’da beş kıtaya uzun yolculuklar yapan İHH ekipleri, ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, muhacirlerin, yetim ailelerinin kapılarını çalarak, Ramazan bereketini uzak iklimlere taşımaya devam ediyor.

Bu yıl ‘Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan’ sloganı ile çalışmalarını yürüten İHH, her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimlere ve ailelerine destek olmaya devam edecek.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yetim iftarları düzenlemeye devam edecek olan İHH tarafından başta Türkiye’de olmak üzere birçok ülkede, yetimlere eğitim ve kırtasiye yardımları yapılacak, bayramlık giysiler hediye edilecek, kumanyalar dağıtılacak, iftar sofraları kurulacak, ihtiyaç tespit edilen durumlarda yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacak.

20 yılı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan İHH, bu yıl yine yetimlerin yüzünü güldürerek ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmeye devam ediyor.

75 AİLEYE YARDIM ULAŞTI

Geçtiğimiz haftalarda kurulan İHH Solhan Şubesi çalışmalarına başladı. Kuruluşunun ilk haftasında Solhan Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlediği konferans ile çalışmalarına start veren İHH Solhan Şubesi, on bir ayın sultanı Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerini sevindirecek çalışmalara başladı.

Ramazan ayı çalışmaları hakkında bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, İslami ve İnsani anlayışı ile çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

İHH’nın kuruluşundan buyana mazlum, mağdur ve muhtaçların yanında yer aldığını ve bu çizgide çalışmalarını sürdüreceğini belirten Tunç, İHH Solhan Şubesi olarak kuruluşunun ilk hastasında “Kur’an-ı Kerim ve Dava Bilinci” konferansını düzenlediklerini ve rahmet ayı olan Ramazan ayında ise muhtaç ve yetimler ile ilgili programları olduğunu ve bu kapsamda çalışmalara başladıklarını aktardı.

Ramazan kampanyası kapsamında İHH Solhan Şubesi olarak hayırsever vatandaşlar tarafından kendilerine ulaştırılan Ramazan Kumanyalarını ilçe merkezi ve köylerde muhtaç ailelere ulaştırdıklarını aktaran Tunç, şu ifadeleri kullandı:

“Solhan’da İnsani ve İslami çalışmalar yapma gayreti ile İHH Şubesi açtık. İlçemizde; sosyal, kültürel, eğitim, yardımlaşma ve dayanışma alanlarında imkânlar dâhilinde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. İçinde bulunduğumuz rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayını fırsat bilerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla çalışmalara başladık. Hayırsever vatandaşlarımızın da katkısı ile Ramazan ayının ikinci gününe kadar ilçe merkezi ve köylerimizdeki 75 ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere temel gıda maddelerinden oluşan yardım kolilerini teslim ettik. Muhtaç ailelerin tespitinde gerek kurum ve kuruluşlar ve gerekse mahalle ve köy muhtarlarından destek aldık. Hayırsever vatandaşlarımıza ve muhtaçların tespitinde destek veren kurum, kuruluş ve muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz.”

RAMAZAN YARDIMLARI DEVAM EDECEK

Bingöl İHH tarafından da kendilerine gıda paketleri ulaştırılacağını ve hayırseverler tarafından da yardım kolilerinin gelme durumunun olduğunu belirten Tunç, “Ramazan ayı ikinci yarısında da yine muhtaç ve yetim ailelere gıda yardımlarımız olacaktır. Ayrıca Ramazan bayramı öncesi yetimleri giydirme çalışmamız da olacaktır. Tespit ettiğimiz yetimlere bayrama kısa bir süre kala imkanlar dahilinde giyim yardımında bulunup yetim kardeşlerimizin de bayrama hazırlanmalarına katkıda bulunmaya çalışacağız. Yetim ve yoksul tespitinde yardımcı olmak isteyen, gıda ve giyim yardımında bulunmak isteyen hayırseverler, 0505 830 22 70 nolu telefondan bizlere ulaşabilirler” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN