• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

İHH’DAN KURBAN VE YETİMLERE BAYRAMLIK KAMPANYASI

21 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
884 defa okundu.
İHH’DAN KURBAN VE YETİMLERE BAYRAMLIK KAMPANYASI

Sosyal, Kültürel, Sağlık, Eğitim, Yardımlaşma alanlarında faaliyet gösteren ve bugüne kadar 135 ülkede faaliyet gösterip ihtiyaçlara cevap olan İHH, Kurban Bayramı vesilesi ile Kurban Kampanyası düzenlerken Solhan İHH ise ayrıca yetimlere yönelik bayramlık giysi kampanyası düzenliyor.

İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, yaklaşan kurban bayramı ile ilgili İHH çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Yıl içerisinde ihtiyaca göre yapılan çalışmaların yanında sürekli olarak programlanmış çalışmalar ile yetim, mağdur ve muhtaçların yanında olmayı ilke edinen ve bilinçlenme yönünde de çalışmalar yürüten İHH, Kurban Bayramı’nda ise kurbanlık kampanyası düzenliyor.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Tunç, “Yalnızca 2016 yılında 15 milyon ihtiyaç sahibine ulaşan İHH, bağışladığınız kurbanları 25 yıldır dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Ağırlıklı olarak kriz ve savaş bölgelerinde yapılan çalışmalarda kurban kesimiyle yetinilmeyerek ihtiyaca göre cami, su kuyusu, eğitim merkezi ve yetimhane gibi kalıcı eserler de inşa ediliyor. Bugüne kadar 135 ülkede 6.089 su kuyusu, 32 yetimhane; onlarca cami-mescit, sağlık ocağı-hastane, okul ve kültür merkezi inşa eden vakfımız, bunların bir kısmını kurban bağışlarınız sayesinde yapılan ziyaretlerde hizmete açtı.” dedi.

KURBANINIZ İSTEDİĞİNİZ ÜLKEDE KESİLECEK

Kurban çalışmaları hakkında bilgi veren ve Solhan’da kurban kesen vatandaşların kurban etlerini muhtaçlara ulaştırmak için aracı olabileceklerini aktaran İHH Solhan Şubesi Başkanı Tunç: “Bir kurban bedelinin 620 TL olarak belirlendiği kampanya kapsamında bağışlanan kurbanlar, İHH ekipleri tarafından bağışçıların kendi seçtikleri bölgelere ulaştırılacak.İHH ekiplerince, çalışma yapılacak ülke ve bölgelerden satın alınacak olan kurbanlar bayram namazının ardından İslami usullere uygun olarak kesilecek. Hazırlanan kurban etleri bayramlaşma merasiminin ardından ihtiyaç sahiplerine dağıtılırken, bağışçılara da İHH tarafından kurbanlarıyla ilgili bilgilendirme yapılacak.” ifadelerini kullandı.

SOLHANLI YETİMLERE BAYRAMLIK

Çalışmaların Solhan’da kurban eti dağıtımı ve yetimlere bayramlık alımı şeklinde devam edeceğini belirten Tunç, şu ifadeleri kullandı: “Solhan merkez ve köylerindeki yetim kardeşlerimizin bayramlıklarını temin etmek için her bayram gayret sarfediyoruz. Bayramlık bedelini olarak 70,00 TL belirledik. Hayırseverlerimizin desteğini bekliyoruz. Bize her zaman destek olan halkımıza teşekkür ediyoruz.”

Kurban ve yetimlere bayramlık giysi bedelinin İHH Solhan Şubesine giderek elden teslim edilebileceği gibi Ziraat Bankası Solhan Şubesi’ndeki İHH Solhan Şubesi (TR 3700 0100 0499 7260 7013 5001) hesabına da bedelin yatırılıp açıklamada ne için yatırıldığının belirtilmesi gerektiği ifade edildi. Ayrıntılı bilgi için ise; 0505 830 22 70 telefon ile irtibata geçilebileceği belirtildi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN