• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

İHH’DAN 68 ÖĞRENCİYE KARNE HEDİYESİ

22 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
838 defa okundu.
İHH’DAN 68 ÖĞRENCİYE KARNE HEDİYESİ

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanı olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren İnsani Yardım Derneği (İHH) Solhan Şubesi, eğitim alanında da çalışmalarına devam ediyor. Solhan İHH, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin tamamlanması ile her eğitim öğretim döneminin sonunda olduğu gibi başarılı öğrencileri ödüllendirdi.

Gerek ilçede ve gerek ilçe dışı yardımlar ile sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanında eğitim alanında yaptığı faaliyetlerle ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan İHH Solhan Şubesi, her eğitim öğretim dönemi sonunda olduğu gibi 2017-2018 eğitim öğretim yılı ilk döneminin tamamlanmasıyla öğrencilere hediyeler dağıttı.

2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk yarısının tamamlanması sebebiyle Solhan İHH başarılı olan yetim öğrenciler başta olmak üzere faklı okullarda ve seviyedeki 68 öğrenciye karne hediyesi ulaştırdı.

Karne hediyesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Solhan İHH Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “Her eğitim-öğretim döneminin sonunda özellikle başarılı yetim kardeşlerimiz olmak üzere faklı okullarda ve seviyelerdeki öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Hamdolsun bu dönemde 68 kardeşimize ulaştık. Başarılı öğrenci kardeşlerimizin şahsına özgü hediyelerini sınıf öğretmenleri veya okul idarecileri aracılığıyla kardeşlerimize takdim ediyoruz. Hediye olarak, dini ve eğitici kitaplar belirledik. Çünkü okumak insanoğlunu özgürleştirir, özgünleştirir ve özelleştirir. Olmanın ve olgunlaşmanın vesilesidir. Öğrenci kardeşlerimize ulaşmamızı sağlayan okul idarecilerine, sınıf öğretmenlerine ve bizlere kitap desteğinde bulunan hayırseverlere teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı ve huzurlu tatiller diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN