• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

İHH’DAN 60 ÖĞRENCİYE KARNE HEDİYESİ

17 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4998 defa okundu.
İHH’DAN 60 ÖĞRENCİYE KARNE HEDİYESİ

Gerek ilçede ve gerek ilçe dışı yardımları ile sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanında eğitim alanında yaptığı faaliyetlerle ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan İHH Solhan Şubesi, her eğitim öğretim dönemi sonunda olduğu gibi 2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla başarılı öğrencilere hediyeler dağıttı.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanı olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren İnsani Yardım Derneği (İHH) Solhan Şubesi, eğitim alanında da çalışmalarına devam ediyor. Solhan İHH, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının tamamlanması ile her eğitim öğretim döneminin sonunda olduğu gibi başarılı öğrencileri ödüllendirdi.

Gerek ilçede ve gerek ilçe dışı yardımlar ile sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanında eğitim alanında yaptığı faaliyetlerle ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan İHH Solhan Şubesi, her eğitim öğretim dönemi sonunda olduğu gibi 2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin tamamlanmasıyla başarılı öğrencilere hediyeler dağıttı.

60 ÖĞRENCİYE KARNE HEDİYESİ

2018-2019 eğitim-öğretim yılının tamamlanmasıyla Solhan İHH,  faklı okullarda ve seviyedeki başarılı 60 öğrenciye karne hediyesi ulaştırdı.

Karne hediyesiyle ilgili bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “Her eğitim-öğretim döneminin sonunda özellikle başarılı yetim kardeşlerimiz olmak üzere faklı okullarda ve seviyelerdeki öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Hamdolsun bu dönemde 60 kardeşimize ulaştık. Başarılı öğrenci kardeşlerimizin şahsına özgü hediyelerini sınıf öğretmenleri veya okul idarecileri aracılığıyla kardeşlerimize takdim ediyoruz. Hediye olarak, dini ve eğitici kitaplar belirledik. Çünkü okumak; ilk emir, ilk farz, vahyin ilk ifadesi… İnsanoğlunu özgürleştirir, özgünleştirir ve özelleştirir. Öğrenci kardeşlerimize ulaşmamızı kolaylaştıran okul idarecilerine, sınıf öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Öğrenci kardeşlerimize hayırlı ve huzurlu tatiller diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN