• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

İHH’DA 20 ÖĞRENCİYE KIYAFET YARDIMI

15 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
767 defa okundu.
İHH’DA 20 ÖĞRENCİYE KIYAFET YARDIMI

Solhan’da eğitim ve yardımlaşma alanlarında adından çokça bahsettiren İHH Solhan Şubesi bu sefer bir hayırsever esnafların desteği ile 20 ihtiyaç sahibi öğrenciye kışlık kıyafet verdi.

İHH Solhan Şubesi bu sefer ihtiyaç sahibi öğrencilerin üşümemesi için yaptıkları yardım ile gündeme geldi.

Geçtiğimiz yıl Solhan’da kurulan ve daha bir yıllık geçmişi olmamasına rağmen özellikle yetim ve ihtiyaç sahibi aile ve öğrencilere yönelik yardımlar ile gündeme gelen İHH Solhan Şubesi, bu sever ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık kıyafet yardımında bulundu.

Solhan’da yaptığı İslami konferans ve ramazan paketleri ile gündeme gelen ve daha sonra öğrencilere ‘Umut Çantası’ yardımı ile yetim ve yoksul öğrencilere kırtasiye yardımında bulunan Solhan İHH, yardımlarına devam ediyor.

İHH Solhan Şubesi olarak, hayırsever esnafların katkısı ile Solhan’da ilköğretim kurumlarında öğrenim gören 20 ihtiyaç sahibi öğrenciye kışlık kıyafet yardımında bulunduklarını söyleyen İHH Solhan Şubesi Başkan Yardımcısı Selman Boylu, imkanlar dahilinde yardımların devam edeceğini söyledi.

İHH Solhan şubesi olarak Ramazan Bayramında yetim kardeşlerimize bayramlık giysi yardımı yaptıklarını hatırlatan ve eğitim, giyim ve gıda yardımlarını imkânlar dâhilinde sürdüreceklerini belirten Boylu, “Giyim, gıda ve eğitim gibi temel alanlarda ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimizin ihtiyaçlarına cevap bulmayı kendimize sorumluluk olarak gördük. Bu alanlarda gerek yaptığımız kampanyalar ve gerekse hayırseverlerin desteği ile ihtiyaçlara cevap olma gayretinde olduk ve bu gayretimiz Allah’ın izni ile devam edecektir. Bizlere bu sorumluluğumuzu yerine getirmek için katkı sunan hayırseverlere teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN