• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

İHH, SOLHAN’DA 110 YETİMİ GİYDİRDİ

6 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1265 defa okundu.
İHH, SOLHAN’DA 110 YETİMİ GİYDİRDİ

İHH Solhan Şubesi; Ramazan Ayı’nın 15’i olan Dünya Yetimler Günü dolayısıyla yaptıkları çalışmalar sonucu hayırseverlerin de desteği ile Solhan’da 110 yetim çocuğu giydirdi.

 Ramazan ayı çalışmaları kapsamında ilk olarak Ramazan ayının ilk haftasında muhtaç ailelere gıda yardımı çalışmaları yürüten İHH Solhan Şubesi, Ramazan Ayı’nın 15’i olan Dünya Yetimler Günü dolayısıyla yaptıkları çalışmalar sonucu hayırseverlerin de desteği ile yetim çocuklara giyim yardımında bulundu.

Giyim Yardımı çalışmaları hakkında bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, İHH olarak Ramazan ayında yoğun ve aktif bir şekilde sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok bölgesinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

İHH olarak dünyada 96 ülke ve bölgede, Türkiye’de de 79 ilimizde şuan gerek kumanya, gerekse ihtiyaç sahibi ailelere iftar faaliyetleri devam ettiğini belirten İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, Solhan İHH olarak Ramazan kumanyaları kapsamında çalışmaları yanı sıra yetimleri giydirme çalışmalarını da sürdürdüklerini belirtti.

On bir ayın Sultanı olan Ramazan ayını daha özel kılan ise her yıl Ramazan ayının 15’inin ‘Dünya Yetimler Günü’ olarak kutlanmaya başlanmış olması olduğunu belirten Tunç, Dünya Yetimler Günü’nün ilk defa geçen yıl kutlanmaya başlandığını hatırlattı.

Geçtiğimiz yıl kutlanmaya başlanan ‘Dünya Yetimler Günü’nün yeni olmasından dolayı henüz yeterince bilinmediğini ancak bu yıl daha fazla bilindiğini ve bu kapsamda çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Dünya Yetimler Günü kapsamında düzenlenen yetim iftarları gibi programlar ile bu günün daha da tanıtılmaya başlandığını ve Dünyada 250 bin yetimin olduğunu ancak bunlardan 8 milyonunun bakılabilecek kurumlarda olduğunu, geri kalan kısımların ya çeşitli akrabalarının ya da çok farklı koşullarda yaşamını devam ettirdiğini söyleyen Tunç, “Dünya Yetimler Günü insanlara yetimlerin durumunu anlatmak ve bir bilinç oluşturmak için ihdas edildi. İslam İşbirliği Teşkilatı karar aldı. Bu gün sadece Türkiye’ye özgü bir şey değil. Bütün İslam ülkelerinde kutlanıyor. Hatta bu günün Birleşmiş Milletler tarafından tanınması için çalışmalar başladı. Bizler de İHH Solhan Şubesi olarak Ramazan Ayı’nın 15’inci günü olarak belirlenen Dünya Yetimler Günü kapsamında çalışmalar yürüttük. İlçemizde hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile 110 yetim kardeşimize giyim yardımında bulunduk. Gerek kumanya çalışmaları ve gerekse yetimleri giydirme çalışmalarımız devam etmektedir. Çalışmalarımıza maddi ve manevi destek sunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN