• Dolar Alış / Satış: 8.824 / 8.84
  • Euro Alış / Satış: 10.353 / 10.371
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

İHH, BELGESEL İZLETMEYE DEVAM EDİYOR

18 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1069 defa okundu.
İHH, BELGESEL İZLETMEYE DEVAM EDİYOR

Önceki hafta İHH Solhan Şubesi’nce, Solhan’da bayanlara yönelik gösterimi yapılan bir Filistin Belgeseli olan ‘Biz Burada Kalacağız’ belgeseli geçen hafta hem öğrencilere hem de erkeklere yönelik olmak üzeri iki gösterim daha yapıldı.

Daha önce farklı film gösterimi ile öğrencileri sinema ile buluşturan ve en son İHH Solhan Şubesi, bu kez bir Filistin Belgeseli olan ‘Biz Burada Kalacağız’ belgesel gösterimini gerçekleştirdi.

Solhan Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu Konferans Salonunda 10 Aralık 2017 günü saat: 14.00’da bayanlara yönelik yapılan belgesel gösterimi sonrasında 12 Aralık günü Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik 17 Aralık 2017 günü ise erkeklere yönelik gösterim yapıldı.

12 Aralık günü Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik yapılan gösterimde yakın zamanda Kudüs’e giden İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, öğrencilere Kudüs izlenimlerini anlatırken bölgedeki durum ve Müslümanların tutumunu da paylaştı.

SİYONİZMİN AMACI NE?

İsrail’in nüfusu az, nüfuzu çok olduğunu ve kapladığı yerin küçük, karıştırdığı toprakların büyük olduğunu belirten Tunç, Siyonistlerin çıkarlarına karşı olan herkes ve her kesim çıkmazda olduğunu belirtti.

İslam Aleminin ise nüfusunun çok ancak nüfuzunun az olduğunu, kapladığı alanın fazla, kapsayıcılığının az olduğunu belirten Tunç, şu ifadeleri kullandı: “Bu silik ve sönük hal sömürgeciler ve Siyonistler için cesaret, Müslümanlar için zillet… Ümmet mesele Kudüs oldu mu gayretli, lakin liderler gayesiz… Taban duyarlı ve değerli, tavan ilkesiz ve değersiz… Müslüman halklar üzerine düşeni yapmaktalar: basın açıklamaları, mitingler, yürüyüşler, kınamalar, maddi yardımlar… Müslümanların yöneticileri ve liderlerinde eksik olan: soylu bir öfke, somut yaptırımlar, sağlıklı işbirliği… Nihayetinde Kudüs sevdalılarından beklenen bireysel yetkinlik, yeterlilik, yetişmişlik ve yardımseverliktir. Siyonist İsrail’in hedefi ve hayali: Öncelikle Mescid-i Aksa’yı, 1994’te El Halil kentindeki Halil İbrahim Camisi’nde yaptıkları gibi önce ikiye bölmek ve yarısını sinagog olarak kullanmak. Bu yasa tasarısı olarak İsrail Parlamentosu’na iki kez getirildi. Parlamentodan geçmezse yüksek mahkeme kararıyla bunu yasalaştırmak istiyorlar. Asıl ve aslında amaçları Mescid-i Aksa’yı tamamen ortadan kaldırıp yerine Yahudi mabedini inşa etmek. Kendi topraklarında, kendi mabedine özgürce giremeyen Müslümanların halini; kanlı ve kinli işgalci İsrail’in yaptıklarını hangi kelime, hangi kavram anlatmaya yeter? Avustralyalı Yahudi Dennis Michael Rohan, 21 Ağustos 1969’da Mescid-i Aksa’ya saldırarak, mihrabını ve bin yıllık minberini yaktı. Bu saldırı sonucu bir araya gelen ülkeler -57 üyeden oluşan- İslam İşbirliği Teşkilatı’nı kurdu. Elli yıldır Müslümanların kanayan yarası, ümmetin ortak meselesi ve imtihanı olan Mescid-i Aksa işgal altındayken dahi bu teşkilattan somut, sert ve ortak bir tavır görmek mümkün olmadı. Arap liderler, Müslüman bir ülke olan Katar’a karşı birleşip ambargo uygularken Siyonist İsrail’e karşı silik, sönük ve suskun olmaları aslında bu ülkeleri anlamaya da anlatmaya da yetmez mi?”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN