• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

İHH, 120 YETİMİ GİYDİRDİ

4 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1001 defa okundu.
İHH, 120 YETİMİ GİYDİRDİ

Ramazan ayı çalışmaları kapsamında ilk olarak Ramazan ayının ilk haftasında muhtaç ailelere gıda yardımı çalışmaları yürüten İHH Solhan Şubesi, Ramazan Ayı’nın 15’i olan Dünya Yetimler Günü dolayısıyla yaptıkları çalışmalar sonucu hayırseverlerin de desteği ile yetim çocuklara giyim yardımında bulundu.

Sohbetler, seminerler, konferans ve eğitim yardımları gibi çalışmalar yürütürken özellikle yetimler olmak üzere ihtiyaç sahibi kişileri de yalnız bırakmayan İHH Solhan Şubesi, Ramazan ayında da çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etti.

20 yılı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan İHH, bu yıl yine yetimlerin yüzünü güldürerek ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmeyi hedefliyor. İHH Solhan Şubesi, Ramazan kumanyaları yanı sıra yetim bulunan ailelere et yardımında bulunduğu gibi yetim ailelerin sofralarına da konuk oluyor.

Ramazan ayı boyunca yapılan çalışmalar kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yetim kardeşlerimize giyim yardımında bulunuldu.

Giyim Yardımı çalışmaları hakkında bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, İHH olarak Ramazan ayında yoğun ve aktif bir şekilde sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok bölgesinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

İHH Solhan Şubesi olarak Ramazan Ayı’nın 15’inci günü olarak belirlenen Dünya Yetimler Günü kapsamında çalışmalar yürüttüklerini belirten Tunç, “İlçemizde hayırsever vatandaşlarımızın desteği ve İHH Genel Merkezi tarafından gönderilen giyim kolileri ile 120 yetim kardeşimize giyim yardımında bulunduk. Çalışmalarımıza maddi ve manevi destek sunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN