• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

HZ. PEYGAMBERE HAKARETE KINAMA

21 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1143 defa okundu.
HZ. PEYGAMBERE HAKARETE KINAMA

Charlie Hebdo Dergisi’nin İslam Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v) ve İslam’a yönelik çirkin saldırıları tüm İslam beldelerinde olduğu gibi Solhan’da da kınanıyor. Fransa merkezli Charlie Hebdo Dergisi’nin yaptığının düşünce özgürlüğü olarak değerlendirilemeyeceği dile getirilirken dergiye yapılan saldırı sonucu bir araya gelen batılı ülkelerin ve yanlarında olduklarını gösteren ülkelerin aynı duyarlılığı yıllardır katledilen Ortadoğu insanı için de göstermelerinin beklendiği belirtiliyor.

  “Efendimize Yönelik Karikatürler Asla Kabul Edilemez”

"Charlie Hebdo Dergisinin Hz. Muhammed (s.a.v) ve İslam’a yönelik çirkin yaklaşımlarını düşünce özgürlüğü olarak değerlendirmemizin mümkün olmadığını söyleyen ve Charlie Hebdo Dergisinin Efendimiz Hz. Muhammed’e (s.a.v) ait karikatürünün yayımlamasına tepki gösteren ilçe Müftüsü Sırrı Fuat Ateş, “Derginin Peygamber Efendimize yönelik küstah karikatürleri asla kabul edilemez.” dedi.

Kutsal değerleri aşağılamak ve onlara hakaret etmenin, düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmemesi gerektiğini belirten Ateş “Peygamber Efendimize hakaret etmeyi düşünce özgürlüğü maskesi altında yapmaya kimse kalkışmasın. Müslümanlar her zaman peygamberlerine sahip çıkmıştır, sahip çıkmaya de devam edecektir. Kişi veya kurumlara yönelik saldırıları tasvip etmiyoruz. Yayınlanan karikatürlere karşı yasal ve meşru yollarla mücadele edilmesi gerekir. Dergiyi ve sorumlularını, yayınladığı bu çirkin karikatürlerden dolayı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Ancak dergiye yapılan saldırının kim hangi gerekçeyle yaparsa yapsın şiddet ve ölümle sonuçlanan böyle olayları da tasvip etmiyoruz.” İfadelerini kullandı.

“Hz. Muhammed (sav)’e Yapılan Menfur Yakıştırmaları Lanetliyoruz”

Son dönemlerde, barış dini İslam’a ve İslam’ın mukaddes saydığı değerlere yönelik sistematik bir karalama kampanyası yürütüldüğünü söyleyen Eğitimciler Birliği Sendikası Solhan İlçe Temsilciliği Basın Sekreteri Ferzende Açan, şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle Batı dünyasında yayın yapan bazı gazete ve dergilerin öncülük ettiği ve aşırı siyasi akımların da destek verdiği bu saldırılar, 2006 yılında patlak veren karikatür kriziyle yeni bir mecraya girdi. Müslümanlar, kutsal değerlerini hedef alan menfur saldırılarla hakarete uğratılarak rencide edildi, rencide edilmeye de devam ediliyor. Uzun zamandır, Müslümanları yaralayıcı ve aşağılayıcı yayın yapan ve Peygamber Efendimiz (sav)’i tasvir eden çirkin karikatürlere sayfalarında yer veren Fransız Charlie Hebdo dergisine geçtiğimiz günlerde bir saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırının ardından, bir kez daha İslam karşıtı propagandalar arttı ve İslam’a yönelik aşağılayıcı yayınlar yapılmaya başlandı. Ayrıca bu saldırı sonrasında tüm dünya öldürülen on iki Fransız için bir araya geldi. Son on yılda öldürülen 12 milyona yakın Müslüman için ses çıkarmayan, İsrail’in katliamlarına “meşru müdafaa” hakkı olarak gören,  Suriye, Irak ve dünyanın farklı bölgelerindeki katliamları görmeyen ikiyüzlü Batı’nın aynı duyarlığı İslami değerlere ve Müslümanlara yapılan saldırılar sonrasında da göstermesini beklerdik. Öte yandan, adı geçen derginin yöneticileri, yaşanılanlardan ders çıkarmayarak, infiale yol açacak yeni bir karikatür krizini gündeme getirmiş, ülkemizde yer alan batı hayranı basın mensupları ise bu çirkin saldırıya destek vererek büyük bir ayıba imza atmışlardır. İfade özgürlüğünün ardına saklanarak insanların kutsalına saldıran ve insanlar arasına nifak sokmaya çalışan bu tip provokatif yayınların insanlığın huzur ve barışına katkı sağlamayacağını aksine var olan huzura büyük zarar vereceğini vurgulamak istiyoruz. Her zaman özgürlüklerin önünü açan, toplumun barış ve huzuruna katkı veren bir sivil toplum kuruluşu olarak, toplumun huzurunu bozmak için yapılan bu tür saldırılara karşı herkesi dikkatli olmaya çağırıyor, İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav) ve O’nun ashabına yapılan menfur yakıştırmaları lanetliyor ve bu tür yayınlara derhal son verilmesini istiyoruz.”

“Müslümanlardan Ses Çıkmayınca Tahrikler İleriye Gitti”

Charlie Hebdo Dergisi’nin Hz. Muhammed (sav)’i tasvir eden çirkin karikatürleri hakkında değerlendirmede bulunan Genç Memur-Sen Solhan İlçe Temsilcisi Ferhat Bayar, “Fransa’da yayın yapan Charlie Hebdo dergisi, 2012 yılında yüce Peygamberimize atfen karikatürlerini yayınlamıştı. Karikatürleri yayınladıktan sonra baktı ki kimseden ses çıkmıyor, Müslümanlarda cılız bir ses, tahrikini daha da ileri götürerek Peygamberimizin hayatını çizgi roman şeklinde alay ederek yayınlanmaya karar verdi ve yayınladı. Tüm bunlar yayınlandıktan sonra baktılar ki istedikleri kışkırtmalar oluşmuyor, en son karikatürü yayınladılar. Ve devamında malum olay gerçekleşti. Aynı dergi ve onun arkasındaki güçlerin amaçları; bu kışkırtmaları yükseltmek ve batıda hızla yükselen İslam’ın önünü kesmektir. Dergiye yapılan saldırı sonucu İslam ülkelerinden sağduyu çağrısı gelirken, dergi yine aynı şekilde Peygamber Efendimize hakaret ederek, İslam’ı rencide ederek, İslam’ı yok sayarak meydan okur şekilde yayın yapmıştır ve bu yayınlar sonucunda bugün ülkemizde de aynı türden yayınlar düşünce özgürlüğü (!) maskesi altında yayınlanmaya devam ediyor.” dedi.

“Denis Ruhan’ın Charlie Hebdo Rüyası”

21 Ağustos 1969’da Denis Ruhan adlı fanatik bir Yahudi’nin, Mescid-i Aksa’yı yakma girişiminde bulunduğunu hatırlatan Bayar, şu ifadeleri kullandı:

“Dönemin İsrail Başbakanı olan Siyonist Golda Meir, o dönemde Müslümanların nefret, üzüntü ve kınama beyanatlarıyla sınırlı tepkilerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle diyor: “Mescid-i Aksa yakıldığında o gece sabaha kadar uyuyamadım. Bu olayın ardından ertesi gün bütün Müslümanların ve Arapların ayaklanacağını düşünüyordum. Fakat ertesi gün tepkilerin sert açıklamalardan ibaret kaldığını görünce, oldukça rahatladım.” Verilen tepki, işlenen suçun büyüklüğüne uygun değildi. Bu yüzden Golda Meir, Müslümanların bir güçsüzlük ve değer yitirme durumunda olduklarını anladı. Eğer Arapların Mescid-i Aksa’nın yakılmasına verdikleri tepki buysa, bu demek oluyordu ki Siyonist İsrail devleti istediği her şeyi yapabilir, istediği her kıyımı gerçekleştirebilirdi. Nihayetinde Siyonist zihniyet Müslümanların bu aymazlığını ve vurdumduymazlığını en iyi şekilde kullanacak ve Filistin topraklarını işgal etmeye ve Filistinlileri katletmeye devam edecekti. Fark ettiniz mi bilmem ama yukarıda yer alan olayların başlangıcı ve işleyiş süreci oldukça benzerlik gösteriyor. Oturup uzun uzadıya olayları tekrar analiz etmeyi uygun görmüyorum, çünkü hepimiz gayet farkındayız durumun. Bu oyunların emperyalistler tarafından derin bir oyun olduğu ve İslam’a karşı olduğu ve aynı zamanda insanlığa karşı olduğu ortadadır. Ama bu şeytanlar çok iyi bilsinler ki, aslında bu çirkin oyunlarıyla özgürlük adı altında bu barbar oyunlarıyla, fitneleriyle kendi sonunu hazırlayacaklardır. Bizler sessizce İslam’a ve âlemlere rahmet Peygamberimize (SAV) yapılan hakaretleri izlediğimiz müddetçe, Denis Ruhan’lar Charlie Hebdo rüyasını gerçeğe dönüştürmeye devam edecektir. Bu yüzden unutulmamalıdır ki, biz Müslümanlar da bu yaşananların hesabından Allah katında sorumluyuz.”

İslam Dini Barış Dinidir

“Demokrasiyi ve düşünce özgürlüğünü, İslam’a ve Müslümanlara alçakça saldırılarına kılıf yapıp, Alemlerin yaradılış sebebi olan Peygamber Efendimize  (S.A.V) çirkin hakaretlerde bulunan Fransız Charlie Hebdo ve benzeri yayım ve yayın organlarının, İslami, insani ve ahlaki değerlerden yoksun saldırılarını lanetliyoruz.” diyen Tavz-Der Gençlik Komisyonu Başkanı Bayram Bariç, “Ümit ediyoruz ki bu ve benzeri alçakça saldırılar, İslam Alemi’nin gafletten uyanışına ve Kudüs’ün yeniden fethi gibi Müslümanların birleşmesine vesile olacaktır. İslam dini barış dinidir. İslam dininin müjdecisi olan Peygamber Efendimiz (S.A.V) barış elçisidir. İslam’ı terörizmle eş tutmaya çalışanlar ancak okumayan kör cahillerdir. Emperyalist batı, kendilerinin oluşturmuş oldukları terörizmi görmeden bugün çıkıp ta hiçbir haklı dayanağı olmadan, İslam’ı terörizm ile eş tutmaya çalışıyor. En büyük terörizm batının kirli silahı olan, kapitalizmdir. Bizler, Alemi İslam’ın ortak değeri olan Peygamber Efendimizin  (S.A.V)  her daim yolundayız. O’nu ve İslam’ı en güzel şekilde anlatmaya devam edeceğiz, Avrupa bugün bir boşluktadır, bu boşluk ancak İslam dini ile doldurulacaktır.  Avrupa ve batının en büyük korkusunun da bu olduğunu bilmekteyiz. Onlar ne yaparsa yapsın, Allah’ın dini galip gelecektir.” Şeklinde konuştu.

“İslam’a ve O’nun Kutsallarına Dil Uzatanları, Lanetliyoruz”

Charlie Hebdo dergisinin İslam’ı hedef alan çirkin karikatürüne sahip çıkan batı zihniyetini Solhan Çağrı –Der olarak kınadıklarını söyleyen Barış, “İslam’a ve O’nun kutsallarına dil uzatanları, lanetliyoruz.”dedi.

Fransa’da yayın yapan Charlie Hebdo dergisinin Hz Muhammed’i tasvir eden karikatürü ve arkasındaki ziyneti sert bir dille kınayan Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, “İslam’a ve O’nun kutsallarına dil uzatanları, lanetliyoruz.”dedi.

Batı dünyasının İslam ve Hz. Muhammed (s.a.v) düşmanlığının son günlerde haddini aşarak,  Charlie Hebdo olarak tezahür ettiğini söyleyen Barış, bu düşmanlığın devlet politikalarından öteye geçip islamofobi olarak projeleştirildiğini söyledi.

Tarih boyunca İslam düşmanları, İslamiyet’in ulvi hakikatlerine ilimle mukabele edemeyince böylesi pespaye karalamalar ve alçaklıklarla mukabele etme yolunu seçtiklerini belirten Barış, “Öncelikle, İslam düşmanı batının İslam beldelerinde uyguladığı katliam ve işgalleri yetmiyormuşçasına,  küstah bir şekilde Müslümanların canlarından evla gördükleri Peygamberlerine hakaret etmeleri, âmâsız- fakatsız bir şekilde tüm dünya kamuoyu tarafından en yüksek perdeden lanetlenmesi gerekiyor. Irak, Afganistan, Cezayir ve Filistin başta olmak üzere İslam coğrafyalarında katlettikleri Müslümanların kanları henüz ellerinde kurumamış zalim liderlerin,  kolkola girip "terörü" lanetlemeleri, dünyanın çivisinin çıktığını göstermektedir. Sicillerinde, Ebu Gureyblerin, Guantanamoların, Emperyalist sömürgelerin bulunduğu bir medeniyet hangi yüzle özgürlüklerden bahsedebilir? Fransa’da yaşananlar, gelinen nokta itibarıyla islamofobiye sebep değil bilakis gerçekleştirilmiş zulümlerin neticesidir. Batı bugün, Afrika, Mali, Suriye, Irak ve birçok İslam beldesinde, ektiği tohumları biçmektedir. İfade özgürlüğü adı altında İslam’ın kutsallarına yapılan saldırılar cezalandırılmamış, tersine müsamaha gösterilerek yapılan alçaklıklar ödüllendirilmiştir. İfade özgürlüğü, bir başkasının kutsalına hakaret etme özgürlüğü değildir. Öyle görünüyor ki, batı yine büyük bir kibir ve aymazlıkla, gerçekleri görmek istemiyor, olayların sebeplerini tersyüz ederek İslam Peygamberine saldırmaya devam ediyorlar. Ama unutulmasın ki, birileri ille de Kab bin Eşref’in misyonunu sürdürme gayretindeyse,  muhakkak ki onlara karşılık Muhammed bin Meslemeler çıkacaktır. ‘Küfür tek millettir’, gerçeğini bugün bir kez daha görüyoruz. Bu küfür zihniyeti sadece batının merkezi Fransa’da yaşanmıyor, zihin kodları batıyla paralellik arz eden, ülkemizdeki batı taşeronlarının da aynı küstahlıkla küfürlerini kustuklarını görüyoruz. İslam’ı hazmedemeyen bütün şer odaklarına inatla, bizler Resulullah’ın davasını daha iyi öğrenip yaşayarak onların fasid emellerini kursaklarında bırakmalıyız.  İslam düşmanlarının her karalamalarına inat Resulullah’ın bir sünnetini daha ihya edip, hayatımızda onun davasını bir adım daha ileriye götüreceğiz. Şüphesiz Kâfirler bu cesareti,  Müslümanların ayrılığından ve suskunluğundan alıyor. İslam düşmanlarına karşı saflarımız sıkılaştırmalı,  Resulullah’ın öğretileri etrafında birbirimize daha sıkı kenetlenmeliyiz. Son olarak, her nerede olursa olsun İslam’a ve O’nun kutsallarına dil uzatanları, lanetliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN