• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

Hutbe Okuma ve Siyer Sınavı Yarışmaları Yapıldı

23 Nisan 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
967 defa okundu.
Hutbe Okuma ve Siyer Sınavı Yarışmaları Yapıldı

Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Hutbe Okuma Yarışması ile Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle siyer sınavı yapıldı. Dereceye giren öğrencilere ödül verileceği öğrenildi.

 Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından okul mescidinde ‘Hutbe Okuma Yarışması’ yapıldı. Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 8 öğrencinin katıldığı yarışmada öğrenciler, hutbeyi en güzel şekilde okuyabilmek için jüri karşısında kıyasıya yarıştı.

"Hutbe dualarını doğru ve güzel okuma, Türkçe’yi doğru, güzel ve etkili kullanabilme, kendine güven ve dinleyenleri etkileme ve dış görünüm kriterlerini göz önünde bulunduran okul öğretmenlerinden oluşan jüri, ciddiyet ve titizlikle en başarılı öğrenciyi seçme gayretinde bulundular.

Hutbe yarışmasında okul öğrencilerinden İsa Bilen birinci, Muhammed Metin Akdeniz ikinci ve Mehmet Öylek ise üçüncü oldular. Solhan’da birinci olan İsa Bilen’in Bingöl’de düzenlenecek ‘Hutbe Yarışması’nda Solhan’ı temsil edeceği öğrenildi.

Öğrenciler, Siyer Sınavında Ter Döktü

Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle siyer sınavı yapıldı. 670 öğrencinin katıldığı sınav, Ortaokul (480 öğrenci) ve Lise (190 öğrenci) olmak üzere iki kategoride yapıldı.

Ortaokul ve Lise düzeyinde yapılan ve 100 sorudan oluşan siyer sınavında ortaokulda 8 öğrenciye Lise düzeyinde ise 3 öğrenciye ödül verileceği öğrenildi.

Sınavda lise düzeyinde Birinci öğrenciye yarım altın, İkinci öğrenciye çeyrek altın ve üçüncü olan öğrenciye ise 100 TL’lik alış-veriş çeki verileceği, ortaokul düzeyinde ise birinci olan öğrenciye çeyrek altın, ikinci olan öğrenciye 50 TL’lik alış-veriş çeki 6 öğrenciye ise kol saati hediye edileceği belirtildi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN