• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:53
  • Yatsı: 21:46

HÜKÜMET KONAĞI NE OLDU?

27 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1743 defa okundu.
HÜKÜMET KONAĞI NE OLDU?

Yıllardır gündemde olan ve 2009 yılında Solhan Kaymakamlığı’nın Bingöl Valiliği’ne yazılı talebi ile resmi müracaatlarla da gündeme gelen Solhan Hükümet Konağı’nın yapılması ile ilgili önemli gelişmelerin olduğu öğrenildi.

 Solhan Hükümet Konağı’nın 1950’li yıllarda yapıldığı ve bugünün şartlarına artık cevap vermediği için yeni hizmet binasının yapılması sıkça dile getirmiş ve Solhan Kaymakamlığı da 2009 yılında Bingöl Valiliğine Hükümet konağının ilçeye cevap vermediğini bildirip 2010 yılında yatırım programına alınmasını talep etmişti. 2011 ve 2012 yıllarında ise yine Solhan Kaymakamlığı tarafından bu talep gerek Valilik makamına ve gerekse yer tahsis için Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’ne ve hatta Karayolları Genel Müdürlüğüne kadar iletilmiş yer talebi dile getirilmişti.

Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 84. Şube Solhan Bakım Evi olarak hizmet veren alanın Hükümet Konağı için uygun yer olduğu görüşü Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile de paylaşılmış gerekli destek talep edilmişti. Özellikle son iki yılda gerek buradaki talep ve girişimler ve gerekse Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz’ın desteği ve talimatları ile Kalkınma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Bedri Kaçar’ın konu ile ilgilenmesinden dolayı arsa konusunda sona gelindiği dile getiriliyor.

Solhan’da bulunan Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü 84. Şube Solhan Bakım Evi’nin Hükümet Konağına tahsis edilmesi için Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’ne başka bir ilde hazine arazisi verildiği ve karşılığında Hükümet Konağı için arsa alındığı ve yazışmaların son aşamaya geldiği öğrenilirken yakın zamanda Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz’ın konu hakkında detaylı açıklama yapması bekleniyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN