• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

HÜDA PAR’IN BİNGÖL ADAYI; SAİT ŞAHİN

7 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1594 defa okundu.
HÜDA PAR’IN BİNGÖL ADAYI; SAİT ŞAHİN

Diyarbakır’da düzenlenen Hüda Par aday tanıtım programında Bingöl’de Hüda Par’ın Bağımsız Milletvekili adayının Hüda Par’ın kurucu üyesi olan ve Dış İlişkilerden sorumlu genel başkan yardımcı ve parti sözcü Sait Şahin olduğu açıklandı.

 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlere bağımsız adaylarla katılacak olan Hüda Par’ın milletvekili adayları, Diyarbakır’da düzenlenen aday tanıtım programı ile açıklandı. Aday tanıtım programında Bingöl’de Hüda Par’ın Bağımsız Milletvekili adayının Hüda Par’ın kurucu üyesi olan ve halen partinin Dış İlişkilerden sorumlu genel başkan yardımcı ve parti sözcü Sait Şahin olduğu açıklandı.

Düzenlenen aday tanıtım programına Hüda Par Genel Başkanı Zekeriyya Yapıcıoğlu, Genel Başkan Yardımcıları, teşkilat yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, açılış konuşmalarının ardından 7 Haziran genel seçimlerine bağımsız milletvekilleri ile girecek olan Hüda Par adaylarının nerelerde seçime girecekleri açıklandı.

Platforma tek tek çağrılan milletvekili adaylarının kısa hayat hikayeleri okunarak parti içerisinde daha önce yaptıkları görevlere vurgu yapıldı.

Programın açılış konuşmasını Hüda Par Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz yaptı.

“SEÇİM BARAJI NEDENİYLE BAĞIMSIZ ADAYLARLA SEÇİME GİRİYORUZ”

Yüzde 10’luk seçim barajı engeli nedeniyle bağımsız adaylarla seçime gireceklerini söyleyen Yılmaz, “Malumunuz ülkede farklı düşüncelerin mecliste temsil edilmesine engel olan yüzde 10’luk bir seçim barajı engeli var. Temsilde adaleti engelleyen bu baraj zulmünü aşabilmek için parti olarak değil, bağımsız adaylar ile seçimlere katılma kararı almış bulunuyoruz. Allah kısmet ederse meclise gidecek adaylarımızın bir görevi de bu baraj zulmünü kaldırmak olacaktır.”

“KÜRT MESELESİNİ ÖNEMLİ BİR MESELE OLARAK GÖRÜYORUZ”

Yılmaz, “Ceberut devlet anlayışının ortaya çıkardığı ve acilen çözülmesi gereken iki önemli mesele var. Bir tanesi İslami yaşamın önündeki engellerin kalkması, diğeri ise Kürt meselesinin adilane ve kardeşçe çözümüdür. Bir daha bu konularda sorun yaşanmaması için her iki meselede anayasal güvenceye alınarak korunmalıdır. Hüda Par olarak Kürt meselesini, örgütlerin ideolojik çıkarlarına ve devletlerin milli çıkarlarına kurban edilemeyecek kadar önemli bir mesele olarak görüyoruz. Hükümet Kürt meselesinin adilane çözümünden ziyade, silahsızlandırma suretiyle örgütün şiddet eylemlerini sonlandırmaya çalışmaktadır. Şurası unutulmasın ki, örgütün şiddet sorununu çözmek, Kürt meselesini çözmek demek değildir.” ifadelerini kullandı.

BİNGÖL ADAYI; SAİD ŞAHİN

Seçimlere parti olarak girmek istediklerini fakat yüzde on seçim barajından dolayı parti olarak giremediklerini belirten Bingöl bağımsız milletvekili adayı Said Şahin, “Dokuz ilde bağımsız ve hür adaylarla gireceğiz. Partimizin kararı olarak illerdeki seçmen kitlesinin, tabanın, teşkilatın teveccühü olarak dokuz adayla bağımsız olarak seçimlere gireceğiz. Bingöl’de de bizi uygun gördüler. İnşallah layık olmaya çalışacağız. Mazlum ve mağdur halkımızın da ihtiyacını göz önünde bulundurarak bu seçim Hür Dava Partisi’nin mecliste olacağı seçim olacak. Rabbim hayırlara vesile kılsın, utandırmasın. Seçim süreci memlekete, İslam’a, Müslümanlara ve topluma hayırlara vesile olsun. Hangisi hayırlısı ise rabbimiz onu nasip etsin.” şeklinde konuştu.

SAİT ŞAHİN KİMDİR?

1974 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde doğan Sait Şahin; ilk ve ortaokulu Palu’da okudu. Elazığ Lisesi’nde başladığı liseyi Palu Lisesi’nde tamamlayan ve Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlayan Şahin, 1998-2000 yılları arasında Bingöl merkezde Türkçe öğretmenliği yaptı.

Elazığ İhya Der genel başkanlığı yapan Şahin, 2006 yılından kapatıldığı tarihe kadar Mustazaf-Der’in İstanbul Şube başkanlığını yaptı.

HÜDA Par’ın kurucu üyesi olan ve halen partinin Dış İlişkilerden sorumlu genel başkan yardımcı ve parti sözcülüğü görevini yürütmekte olan Şahin, Doğruhaber Gazetesi köşe yazarlığı yapmakta olup evli ve dört çocuk babasıdır.

HÜDA PAR’IN BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VE GİRECEKLERİ İLLER:

Diyarbakır       : Zekeriya Yapıcıoğlu

Batman           : Aydın Gök

Mardin            : Mahmut Kılınç

Şanlıurfa         : Mehmet Yavuz

Adana             : Salih Demir

Bitlis                : Cengiz Karakaya

Şırnak             : Şehzade Demir

Van                 : Mehmet Mehdi Oğuz

Bingöl              : Sait Şahin

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN