• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:13
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:36
  • Yatsı: 21:17

Hüda Par, Solhan Adayını Tanıttı

3 Şubat 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1327 defa okundu.
Hüda Par, Solhan Adayını Tanıttı

Hür Dava Partisi, Solhan’da, Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Sait Şahin de katıldığı, Belediye Başkan Adayını tanıtım programı düzenledi.

 SOLHAN- Solhan Hüda Par İlçe Teşkilatı tarafından Konak Otel’ de yapılan Aday tanıtım programına Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Sait Şahin konuşmacı olarak katıldı.

 

Hüda Par Solhan Belediye Başkan Adayı Vahit Eser, programda yaptığı konuşmada,  “Sizler de biliyorsunuz ki belediye, icracı bir kurumdur. İcracı olan bir kurumun başına gelen kişi kabiliyetli, yetenekli, plan ve projeleriyle halkına kendini amade etmiş olması gerekir. Biz bu niyetle yola çıktık. Bu niyet içerisindeyiz. Bu dava ile karşınıza çıkmış bulunmaktayız. Her kim bu makama layık ise Allah’u Teala onu o makama çıkarsın ki, onlar o makamın hakkını verebilsinler, halkımıza hizmet etsinler ve halkımızın hayır dualarını alsınlar.” dedi.

 

Daha sonra sözü alan Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Sait Şahin,  fırsat buldukça il ve ilçelerde bulunan parti üyeleriyle bir araya gelmeye çalıştıklarını belirterek , "Hüda Par’ın kurulması  bizlere bir imkân ve fırsat olmuştur, çalmadığımız kapıyı bu vesileyle çalabiliyoruz. Rabbim hayırlara vesile kılsın, seçim sürecine girmiş bulunmaktayız.  Sizler de Solhan’da yetkiyi 30 Mart günü birine vermek suretiyle 5 yıllığına seçeceksiniz. Bizim de burada Solhan’da beklentilerimiz var ve Hür Dava Partisi olarak Solhan’da seçime girmek suretiyle Solhan’ın Belediyesi’nin idaresine talibiz. Değerli kardeşlerim yerel seçimler genel seçimler gibi değildir. Yerel seçimde siz belediyeciliğin idaresini kendi içinizden bir şahsa vereceksiniz, yani bu bir şahıs meseledir. Aslında bu, partiden daha ziyade, adayın ön planda olması gereken bir meseledir. Adayın kimliği ve şahsiyetinin ön planda olması gereken bir meseledir. O yüzden adayınıza dikkat etmeniz gerekir.” dedi.

 

Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Aday belirlemedeki kriterin ne olması gerektiğini göz önünde bulundurması açısından bunu söylüyorum. Bir partinin Genel Başkan Yardımcısı diyor ki, 1 oy fazla getiren adayı tercih ederiz. Kardeşler bizler öyle demiyoruz. Biz adayı kılı kırk yaratırcasına ele alıyoruz. Bu adam gelirse hırsızlık yapar mı? Halkın malını yer mi? Yandaşlarını peşkeş çeker mi? Adaletsizlik yapar mı? İslam’a hizmet eder mi? Yoksa İslam düşmanlığına mı hizmet eder? Biz bunları göz önünde bulunduruyoruz. Her şeyden önce bu işin ehli midir, değil midir? Biz bir oy fazla getiren adayı tercih etseydik, birçok yerde adayımız değişirdi. Bize birçok yerden teklifler geldi.  Hatta bazı yerlerdeki mevcut belediye başkan adaylarından bize teklifler geldi.   Peygamber Efendimiz (S.A.V) şöyle buyuruyor, iki sınıf insan vardır bunlar ıslah olursa toplumda ıslah olur, bunlar bozulursa toplumda bozulur. Bunlar da idareci ve âlimlerdir. Çünkü idarecilerin toplum içerisindeki etkisi âlimlerden çok daha fazladır. Biz sorumluluğumuzu yerine getirelim gerisi Allah’a aittir. Ben şuna inanıyorum, bizler sorumluluğumuzun bilincinde olalım, geceli gündüzlü çalışalım. Allah’u Teala da karşılığını kat kat verecektir.”  ifadelerini kullandı. (Behçet-Aslan-İLKHA)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN