• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

HÜDA PAR, İFTAR PROGRAMI DÜZENLEDİ

11 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4636 defa okundu.
HÜDA PAR, İFTAR PROGRAMI DÜZENLEDİ

Hür Dava Partisi Solhan İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programına katılan ve katılımcılara hitaben konuşan Tasalı, “Biz siyasetimizin merkezine, insanı aldık, İslam’ı aldık ve adaleti aldık.” diyerek siyaset anlayışlarını tanımlayıp destek talebinde bulundu.

Hür Dava Partisi Solhan İlçe Teşkilatı Cema Düğün Sarayı’nda iftar programı düzenledi. Düzenlenen iftar programına Hüda Par, Bingöl milletvekili adayı Hamdullah Tasalı, Hüda Par teşkilatları yöneticileri, üyeleri ve kanaat önderleri ile davetliler katıldı.

İftar programında konuşan ve “Biz siyasetimizin merkezine, insanı aldık, İslam’ı aldık ve adaleti aldık.” diyerek siyaset anlayışlarını tanımlayan Hüda Par Bingöl Milletvekili Adayı Hamdullah Tasalı, “Önümüzde bir milletvekili seçimi var. Şimdiden bunun ülkemize, milletimize, İslam âlemine hayırlı olmasını diliyorum. Zulüm altında inleyen Müslümanların kurtuluşları ve özgürlüklerine vesile olmasını yüce Allah’tan diliyorum. Evet, geziyoruz herkes bize şunu söylüyor, ‘hayırlısıysa olsun’ biz de ‘amenna sadakta’ diyoruz. Zira biz hayra muhtacız, hayrın yolcusuyuz, hayır İslam’dadır, İslam, Kur’an ve  Hz peygamberin (sav) sünneti seniyesidir.  Bu yol hayırlı bir yoldur inşallah. Biz bu yolun yolcusuyuz. Rabbim bu yolu bizlere hayırlı etsin inşallah. İslam, adalettir, İslam haktır, İslam hukuktur,  İslam emanettir, İslam eminliktir. Biz siyasetimizin merkezine bunu attık, bunları aldık, insanı aldık, İslam’ı aldık ve adaleti aldık.  Zira insaniyet İslam’ın bizzatihi kendisidir.” ifadelerini kullandı.

“İDAREYİ ELİNE GEÇİREN MATERYALİSTLER İNSAN FITRATINI BOZDULAR”

İnsanın, İslam fıtratı üzerine yaratıldığın hatırlatan Tasalı, “Ancak ideolojiler, materyalist ideolojiler, insan fıtratı üzerine yapmış oldukları tahribatı, hususen idareyi eline geçiren materyalistler insan fıtratını bozdular.  İnsanı insan eden İslami ve insani değerlerden uzaklaştırdılar, insanı canavara dönüştürdüler.  İnsanın kalbinden ve gönlünden imanı merhameti ve şefkati aldılar. İnsan, insanın kurdu oldu.  İdeolojiler uğruna, siyasi sistemler uğruna milyonlar insanımız canlarımız heba oldu, milyonlarca kardeşimizi kanı akıtıldı. İnsan fıtratından uzaklaştırılan Saddam Hüseyin bir gecede kimyasal silahlarla 200 bin Müslüman Kürt’ün ölümüne sebep oldu. İdeolojiler için Avrupa’da 100 milyon insan katledildi. İnsanın özünden, fıtratından uzaklaştırdığından dolayı bütün bunlar oldu. İnsan, insanın kurdu oldu. İnsan, insanın canavarı oldu. İnsan, insanı öldürmekten bıkmaz oldu. Şimdi de Müslümanları birbirine öldürtüyorlar. Evet, İslam beldeleri, Müslümanların millet ve mezhep kavgaları yüzünden yok oldu.  Müslümanlar niçin birbirlerinöldürmeye  el uzatıyorlar, medeniyetlerini kendi elleriyle neden tahrip ettiler. İşte insan fıtratından uzaklaşan insan, anlaşılmaz bir hale gelir, canavar olur şefkati ve merhameti terk edersek komşusu ve kardeşinin katili olur, annesinin katili olur, babasının katili olur. Hiçbir kutsal dinlemez birer canavara dönüşür.” şeklinde konuştu.

“İSLAM DAVASINI DAHA İLERİ BİR MECRAYA TAŞIYALIM”

Tasalı, “Nitekim bugün bir insan, bir ölüm makinesidir. Hemcinslerini öldürmekten asla vazgeçmiyor, çekilmiyor. Bunun  sebebi kardeşlerim; İslam’dan, İslami  değerlerden, İslami adaletten,  İslami idareden  uzaklaştığımız içindir. Onun için biz HÜDA Par olarak doğru siyasetimizin merkezine halkı aldık, insanı aldık, adaleti aldık.  Biz bu yola, bu değerlerle çıktık ve istiyoruz ki siz kardeşlerimiz yanımızda olasınız, bizimle olasınız, birlikte yürüyelim. Adalet davasını, insanlık davasını, İslam davasını daha ileri bir mecraya taşıyalım.  Laiklikte, demokraside, materyalizmde, liberalizmde hayır yoktur, adalet yoktur, dürüstlük yoktur, hak yoktur, hukuk yoktur. Bütün bu değerler İslam’dadır, bizzatihi İslam’dır. Bu değerleri yaşattığımız zaman İslam’ı da yaşatırız. Zira İslam, bu memleketin idaresinde laiklikle derdest edildi, kapı dışarı edildi. 1927’de CHP bu ülkenin ‘dini İslam’dır’  ibaresini kaldırdı yerine laikliği inşa ettiler. Laiklik bu ülkenin dini olduğu günden beri hiçbir zaman rahat yüzü görmedik. Laiklikle birlikte, camilerimiz kapandı, âlimlerimiz asıldı, elif ba’larımız yasaklandı, Kur’an’ımız yasaklandı ve İslam’a ait Rabbimizin emrettiği ne varsa kamusal alanda derdest edildi, kapı dışarı edildi ve yasaklandı. Biz İslam’ı kamusal alanda var olması için mücadele ediyoruz.  Biz İslam’ın bu Müslüman memlekette yeniden idarede söz sahibi olmasını istiyoruz. Tek amacımız, tek gayemiz, tek hedefimiz,  yıllardır budur ve siyasetimizin amacı da budur. Zira bu ülkenin hukukunda Alman ceza kanunu, ticaretinde İtalyan ticaret hukuku, eğitiminde Fransız laik eğitim ve medeni kanunda İsviçre kanunu vardır. Oysa biz Müslümansız hani Kur’an’a ait, hani İslam’a ait, hani Resulullah’ın sünneti?  Müslüman bir memlekette İslam’la bağdaşmayan başkalarının hukukuyla idare ediliyoruz.  Biz Hüda Par olarak onun için siyasetimizin merkezine ve kaynağımızı Kur’an ve peygamberimizin sünnetinden aldık. Adalet diyoruz ve insanlık diyoruz. Bu yolda sizden destek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Fuat Kaya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN