• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

HÜDA PAR Bingöl 1. Olağan İl Kongresi Gerçekleştir

10 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1293 defa okundu.
HÜDA PAR Bingöl 1. Olağan İl Kongresi Gerçekleştir

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Mehmet Yavuz, partisinin Bingöl 1’inci Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada İktidar, PKK ve ‘Paralel Yapı’ya yüklenerek, sistemdeki çarpıklığa dikkat çekti.

 Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Bingöl 1’inci Olağan Kongresi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kongreye parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Mehmet Yavuz, STK temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan kongrede önce divan kurulu oluşturuldu. Sandıkların kurulmasıyla yapılan oylamada, Hamdullah Tasalı yeniden Bingöl İl Başkanlığına seçildi.

Kongrede konuşan HÜDA PAR  Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Mehmet Yavuz, İslam’ı kendilerine referans alan bir muhalefet partisi olduklarını  tekrarladı.

Yürütme erkini elinde bulunduran iktidara, İslami sorumluluklarını hatırlatmak istediklerini ifade  eden Yavuz,  "Bize diyorlar ki, ‘Muhalefet görevinizi yapmıyorsunuz’. Neden böyle diyorlar biliyor musunuz? Muhalefeti başka şekilde anlıyorlar. Bizi muhalefet derken ortaya koyduğumuz kriter ve kısasları, onlara göre olan muhalefet ve kısaslara göre çok farklı. Onlara göre muhalefet etmek, hakaret etmektir, yalan söylemek, iftira atmaktır. Biz Allah’a söylüyoruz. Tekbir yalan söylediğimizde, ya da bir iftira attığımızda, 550 tane milletvekili bize gelecekse bile, Türkiye’deki bütün belediyeler bize gelse bile, lütfen amin deyin; Allah o günü bize haram kılsın.” dedi.

"Sorun bir sistem sorunudur"

Sorununun bir sistem sorunu olduğunun altını çizen Yavuz daha sonra, "Eğer bu meseleyi görüşecekseniz; bu meselenin muhatabı bu halka benzemeyen, bu halkın değerlerine savaş açmış. Bu halkın torunlarına düşmanlık aşıladığınız çarşaflı, medresesine savaş açan, İslam’a düşmanlık yapan, İslam’ın sembollerine ıslama düşmanlık yapanlarla bu meseleyi görüşemezsiniz. Çünkü bunlar bu halkın temsilcisi değildirler. Onlar bu halka benzemiyor. Baskı ile zulüm ile kendi seleflerini tek parti faşizmin uygulamış olduğu tekçi yöntemlerle şiddeti benimsemiş yöntemlerle hâkimiyet kurmuşlardır." İfadelerine yer verdi.

"Bir devletin en önemli görevi, vatandaşlarının güvenliğini almasıdır" 

Bir devletin devlet olmasının en önemli görevi, vatandaşlarının güvenliğinin alması olduğunun altını çizen Yavuz, "Halkının güvenliğini sağlayamayan bir devletin vatandaşlarından vergi isteme, evlatlarını askere çağırma hakkı yoktur. Vatandaşının güvenliğini sağlayacaksın. Sağlayamıyorsan, şikâyet etmeye hakkın yoktur. İşte bakın, sen ne yapmaya çalıştıysan, sırtın meydana geldi. Paralel denen yapı ortaya çıktı. Hedefe giden yolda meşru olmayan yanlış bir yola saparsanız, rabbimiz onun tersini sizin karşınıza getirir. İşte 6-8 Ekim olaylarından önce siz bizim uyarılarımıza kulak asmayarak, yanlış kişilerle yanlış yollardan çözüm üretmeye çalıştınız. Güya silahsızlaşmayı sağlayacaktınız, işte gördünüz. Asker sokağa indi, sokağa çıkma yasağı konuldu. Siz ne yapmaya çalıştıysanız, tam tersi oldu. O zaman lütfen kendinize bir çeki düzen verin." İfadelerini kullandı.

“Partimiz bir dava partisidir”

HÜDA PAR  İl Başkanlığına tekrardan seçilen  Hamdullah Tasalı ise, partilerinin bir dava partisi olduğunu dile getirdi.

Tasalı, “İşlerimiz ve sorumluluklarımız çok, önemli hedeflerimiz ve amaçlarımız var, davamız büyük, yolumuz uzun, adımlarımız küçük, sermayemiz az, imkânlarımız kıt “Kâbe yolundaki karınca misali” niyetimiz kıblemiz olan Kâbe’ye ulaşmak. Bizler Kuran ve Sünnet merkezli Kâbe yolculuğumuza devam edeceğiz. Bunun içinde çok çalışmak, çok fedakârlık ve sabır göstererek emin adımlarla menzilimize ulaşmamız gerekir. Tüm olumsuzluklara rağmen çok şükür ümitsiz değiliz. Derdimizi ve davamızı seviyoruz”  dedi.

 

Düşmanlarının; cehalet,  fakirlik, ayrılık ve ihtilaflar olduğunun altını çizen Tasalı, bu üç düşmana karşı, marifet, sanat ve ittifak silahıyla mücadele edeceklerini ifade ettikten sonra, “Tabi ki düşmanlarımız bunlarla sınırlı değil, bazen çok sinsi ve ahlaktan yoksun bir şahıs, bazen karmaşık maddi manevi bir sorun, bazen sapkın ve azgın bir teşkilat ve örgüt, bazen beşeri siyasal bir sistem, bazen faize dayalı ekonomik bir sistem, bazen hikmetten yoksun felsefi bir dünya görüşü, bazen laik bir eğitim ve kültür, bazen psikolojik ve sosyolojik toplumsal bir hastalık gibi daha nice modern kılıflı azgınlıklar, dünya ve ahiret hayatımızı tehdit etmektedir. Tüm bu düşmanlarımıza karşı mücadeleyi, Ebubekir’ce bir sadakatle, Ömer’i bir adaletle,  Osmani bir edeple ve Alice bir ilim, irfan ve cesaretle sürdürme azmindeyiz. Hiçbir kınayıcının kınamasından korkmadan yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kaydetti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN