• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

HİZMET YOLUNDA YENİ PROJELER…

30 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1089 defa okundu.
HİZMET YOLUNDA YENİ PROJELER…

Yıl içerisinde hazırlayıp ilgili kurumlara sundukları projeler hakkında bilgi veren Başkan Yıldız, bir projenin kabul edildiğini 3 projenin ise daha sonuçlanmadığını belirtirken açık alan spor kompleksi ihalesinin yapıldığını belirtip altyapı ve üst yapı çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Belediyenin yaptığı çalışmalar ve projeler hakkında bilgi veren ve 2016 yılında daha önce vaat ettikleri projeleri gerçekleştirmek için ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini belirten Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, ihalesi olup yapımına başlayacak olan Açık Alan Spor Kompleksi Projesini, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı Kayıt dışı İstihdam projesi ile Belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Solhan Belediyesi’nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunmuş olduğu Solhan’da Kayıt dışı İstihdam projenin hibe sözleşmesi yapıldı.  Toplam bütçesi 153 bin Euro olan projenin faaliyetleri 1 Haziran 2016 tarihinde başlayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yürütmüş olduğu Kayıtlı İstihdamın Teşviki Hibe Programı kapsamında Solhan Belediyesi’nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunmuş olduğu ve başarılı olarak hibe almaya hak kazanan, projenin hibe sözleşmesi Solhan Belediyesi ve ilgili Bakanlık arasında imzalandı.

Proje hakkında bilgi veren Başkan Yıldız, projenin Solhan’ın Avrupa Birliği’nden almış olduğu hibe miktarı bakımından önem arz ettiğini söyledi. Başkan Yıldız, “Toplam bütçesi 153 bin Euro olan projenin faaliyetleri 1 Haziran 2016 tarihinde başlayacaktır. Proje kapsamında bir yıl boyunca 8 tane personel istihdam edilecek. Proje ile 2000 kişiye Eğitim verilecek. Ayrıca seminerler, kompozisyon yarışmaları da projede yer alacaktır. Umut ediyorum ki bu anlamda vatandaşlara bir katkı sunmuş olacağız” şeklinde konuştu.

3 PROJE YOLDA

Japonya büyükelçisine sundukları engelli ve kadım yaşam merkezi projelerinin de olduğunu belirten Yıldız, “Bu projenin kabul edilmesi ile hem engelli hem de bayanlarımızla ilgili bir yaşam merkezi oluşturacağız. Projemizin kabul edilip uygulanabilir pozisyona gelmesi durumunda geçmiş yıllarda düğün salonu olarak kullandığımız yapıyı onarıp burada engelli bireyler ile kadınlara yönelik ciddi eğitimler vereceğiz. Muhtemelen Haziran ayı sonunda değerlendirilerek büyük ihtimalle ortaya çıkacaktır. Bu biraz uzun sürer. Bu gün verdiğiniz bir proje 3 yıl sonra da çıkabiliyor. Bizim de bağlantılı olduğumuz Avrupa Birliğinde arkadaşlarımız var onların desteği ve katkısıyla olur. Bunun dışında da hazırlayıpilgili kurumlara sunduğumuz projelerimiz vardır. Mezbaha ve hayvan pazarlığı ile ilgili projemizi (DAP)’a sunduk. Kabul edilmesi durumunda Yüzde 50 hibe yüzde 50 belediye tarafından karşılanacak. Bir diğer projemiz ise e-Belediyecilik projesidir. Bu projemizi de Fırat Kalkınma Ajansı’na sunduk. İnşaallah kabul edilirse bir vaadimizi daaha yerine getirmiş olacağız ve vatandaşlarımız rahat edecek. Diğer projemiz ise Spor Kompleksindeki mesire alanı ile ilgilidir. Bu projemizi de DAP’a sunduk. Kabul edilmesi durumunda Spor kompleksi projemiz içinde bulunan mesire alanı çalışmaları bu alanda yapılacaktır.”dedi.

“ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Geçen hafta itibariyle yaklaşık 3 trilyon bir ihaleye çıktıklarını ifade eden Başkan Yıldız, “9 Ticari plaka ihaleye çıkardık. Bunlardan 2’si satıldı 7’si duruyor. Önümüzdeki günlerde 7 Ticari Taksi plakasını da aynı şartlarla yeni ihaleye çıkaracağız. Ayrıca 28 bin metre kare alanda açık alan spor kompleksi projemizin ihalesini yaptık. Projenin yaklaşık maliyeti 2 milyon 200 bin lira. İhale yapıldı 9 bin 900 TL’ye gitti. Bu proje kapsamında; Basketbol, Voleybol, Tenis kortu, Fitnes, Çocuk oyun alanları, Mesire alanları, Lavabolar, Mescid, süs havuzları, koşu pisti bulunacaktır. Alt yapı ihalesinin 2015 yılında yapıldığını belirten Yıldız, “Alt yapı ihalesini geçtiğimiz ıl iller bankası tarafından yapıldı. Çalışmalar devam ediyor. Umuyoruz ki bu sene sonu bitireceğiz. Bununla birlikte Solhan’ın alt yapısının yüzde 90’nını bitireceğiz. Halimepınar Mahallesi’nin eksiklerini bitirdiler. Kasman Barakaları ve Aşağı Bazman’a bitti. Şuanda Yibo civarında çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl üst yapı çalışmaları kapsamında 15 bin metre küp duvar ihalesi yaptık. Çalışmalar devam ediyor.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN