• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

HİZMET EZİYET OLMASIN

19 Ekim 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
938 defa okundu.
HİZMET EZİYET OLMASIN

Solhan’da daha önce elektrik ve yeni dönemde ise doğalgaz altyapı çalışmaları yapılırken yolda oluşan sıkıntıların çözümünün zamana bırakılması; araç ve yayalar için sıkıntı olurken çevre kirliliği olduğu ve tozdan dolayı sağlığın tehlikede olduğu belirtilip belediyeden gereğinin yapması istendi.

Solhan’da hizmetler için gayretli çalışmalar devam ederken sıkıntılar da beraberinde oluşmaktadır. Elektrik altyapısı çalışmaları yapılırken D-300 karayolu boyunca olan esnaflar çalışmanın uzamasından dolayı mağdur olduklarını ve her çalışmadan sonra onarımların hemen yapılması gerekirken Solhan’da ihmal edildiğini belirtmişlerdi.

İlçeye yıllardır gelmesi beklenen ve büyük uğraşlar verilerek yakın zamanda çalışmalarına başlanan doğalgaz için de sıkıntıların başladığı görülmektedir. Yeni Mahalle’de yapılan çalışmalarda onarımların geciktiğini dile getiren çevre sakinleri şunları aktardılar: “İlçemize hizmet için talepler oluşurken herkes üstüne düşeni yapıp mücadele ediyor ancak hizmet başlanınca her şeye de katlanmak isteniyor algısı yaşatılıyor. Doğalgaz çalışmalarını takdirle karşılıyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Çalışmalar yapılırken yolların bozulacağı ve çevrede tahribatın olabileceği herkesçe bilinmekteydi. Bunun için normalde kimsenin bir tepki göstermediği de görülmektedir. Bir caddede yapılan çalışmadan sonra parke taşlarının kaldırımda bırakılması, kaldırımın kullanılmasına engel olmaktadır. Kazı alanının onarımının yapılmaması çevre düzeni ve kirliliğinin sürmesi demektir. Batı illerinde de bu işler yapılıyor ve ikinci gün yollar onarılıyor. Çünkü kazı ve dolgu ekiplerinden sonra yol onarım çalışmaları için de ekipler çalışmalarını aynı hızla devam ettirmektedir. Solhan’da dolgudan sonra çalışmanın yapılmaması; çevre kirliliği, çevre düzeni konusunda sıkıntı olduğu gibi görüntü kirliliği de rahatsızlık vermektedir. Yollarda kazı nedeniyle kalan topraktan dolayı da toz oluşmakta hem ev ve işyeri temizliği hem de sağlık açısında bu tozun sıkıntı oluştuğu herkesçe bilinmektedir. Yollarda karşıdan karşıya yapılan kazılar da araçlara zarar vermektedir. Ayrıca evlerde yapılan tesisat çalışmalarından çıkan molozlar da kaldırımlara bırakılıp çevre kirliliğine sebep olmaktadır. Doğalgaz yapılması için elini taşın altına koyan Belediyemizin bu konuda da gereğini yapmasını ve yapılan hizmetin ilçeye eziyet olmasından kurtarmasını diliyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN