• Dolar Alış / Satış: 8.306 / 8.321
  • Euro Alış / Satış: 9.998 / 10.016
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:07
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:16
  • Akşam: 19:24
  • Yatsı: 21:03

“Hizmet Ağımız Tüm Köyleri Kapsıyor”

18 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1238 defa okundu.
“Hizmet Ağımız Tüm Köyleri Kapsıyor”

Solhan’da yol çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Taşyapan, Elmasırtı, Kırık, Tarhan ve Asmakaya grup köy yolunun yaklaşık 7 milyon TL’ye mal olacağını, Yüzenada yolunun da sıcak asfaltla yenileneceğini söyledi. Çalışmaların aciliyet sırasına göre programlandığını ve ‘tüm köylere eşit hizmet’ ilkesi doğrultusunda yürütüldüğünün altını çizen Vali Taşyapan: “Hizmet Ağımız Tüm Köyleri Kapsıyor”dedi.

 Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, İl Jandarma Komutanı Selahattin Mersin, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Işık, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ahmet Caf, İl Genel Meclis Üyeleri Tayyip Kaya, Abdurrahim Sayılı ile birlikte Solhan İlçesi Elmasırtı, Kırık, Tarhan ve Asmakaya grup köy yolu ile Yüzenada, Hazarşah ve Mutlucu köy yollarında incelemelerde bulundu.

Çalışmaların aciliyet sırasına göre programlandığını ve ‘tüm köylere eşit hizmet’ ilkesi doğrultusunda yürütüldüğünün altını çizen Vali Taşyapan; hizmet ağının tüm köyleri kapsadığını ifade etti.

Solhan’da yol çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Taşyapan, Elmasırtı, Kırık, Tarhan ve Asmakaya grup köy yolunun yaklaşık 7 milyon TL’ye mal olacağını, Yüzenada yolunun da sıcak asfaltla yenileneceğini söyledi.

Asmakaya Grup Köy Yoluna 7 Milyon Liralık Yatırım

İlk olarak Elmasırtı, Kırık, Tarhan ve Asmakaya grup köy yolundaki yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyip son durum hakkında bilgi alan Vali İbrahim Taşyapan, Muş ili sınırına uzanan 28,8 kilometre uzunluğundaki bu yolun, 2014 yatırım programı kapsamında yaklaşık 9 metre genişletilip sanat yapılarının yapılmasının ardından asfaltlanacağını söyledi.

Yolun asfaltlanmasıyla yöre halkının çok kolay ve sağlıklı bir ulaşım hizmetine kavuşmuş olacağını vurgulayan Vali Taşyapan: “Bu güzergâh çok sıkıntılıydı. Bölge muhtarlarının yoğun talepleri ve halkın yaşadığı sıkıntılar üzerine burada ilk olarak genişletme çalışmalarını başlattık. Aynı süreçte sanat yapıları da yapılarak asfaltlanmaya hazır hale getirilecek. Asfaltı da döktükten sonra inşallah halkımızın büyük bir beklentisi olan yol hizmeti yerine getirilmiş olacak. Bu yolumuz, toplamda 7 milyon 105 Bin TL’ye mal olacak” dedi.

İncelemelerin akabinde köy muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Taşyapan, sıkıntıları yerinde dinledi. Yol çalışmalarının memnuniyet verici olduğunu ifade eden muhtarlar, Vali Taşyapan ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yüzenada Yoluna Sıcak Asfalt

Buradaki incelemelerin ardından beraberindekilerle Yüzenada, Hazarşah ve Mutlucu köy yollarında incelemelerde bulunan Vali Taşyapan, Bingöl’ün doğal zenginliklerinin başında yer alan ve doğal turizmin aynası olarak nitelendirilen Yüzenada’ya giden yolun sıcak asfaltla yenileneceğini belirtti.

Yüzenada yolundaki altyapı çalışmaları kapsamında yolun hem genişletildiğini, bu sayede yerli ve yabancı turistlerin daha kolay bir ulaşımla Yüzenada’yı görme şansına kavuşacağını kaydeden Vali Taşyapan: “Bu yolumuz da genişletilip sağlıklı bir altyapıya kavuşturularak Bitümlü Sıcak Karışım (BKS) asfaltla kaplanacak. Bu vesileyle yılardır yaşanan yol problemi de giderilmiş olacak” diye konuştu.

“Her Köye Hizmet Ediyoruz”

İl Özel İdaresi kapsamında yürütülen çalışmaların aciliyet sırasına göre programlandığını ve çalışmaların ‘tüm köylere eşit hizmet’ ilkesi doğrultusunda yürütüldüğünün altını çizen Vali Taşyapan: “Unutmamak lazım ki, ihtiyaçlar sınırsız, imkânlar sınırlıdır. Tüm köylerin sıkıntılarını aynı anda gidermek elbette mümkün değil ancak burada esas olan, aciliyet durumlarına ve faydalanacak nüfus yoğunluğuna göre programlama yapıp sorunları asgariye indirmektir. Kimi köyün su hattı, kimi köyün yolu yenileniyor. Bu şekilde hizmetler, bir dönüşüm içerisinde tüm köylere yansıyor. Geçmişe nazaran köy yoları, içme suyu, kanalizasyon ve sulama suyu hatları birçok köyde yapılmış vaziyette. Eksiklerin de farkındayız, gidermek için de imkanlar dahilinde elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hizmet ağının tüm köylere ulaşmasında mali olanakların önemli bir paya sahip olduğuna işaret eden Taşyapan, bu imkânların İl Özel İdaresi’nce sağlanmasında başta Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini de sözlerin ekledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN