• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

HIRSIZLAR VE DOLANDIRICILAR YAKALANDI

5 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
727 defa okundu.
HIRSIZLAR VE DOLANDIRICILAR YAKALANDI

Bingöl’de 5 farklı tarihte gerçekleşen hırsızlık olayına karışan 4 şüpheli ve sahte altın dolandırıcılığından 3 şüpheli polisin çalışması sonucu yakalandı.

Bingöl Valiliğiİl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Bingöl’de 5 farklı tarihte gerçekleşen hırsızlık olayına karışan 4 şüpheli ve sahte altın dolandırıcılığından 3 şüpheli polisin çalışması sonucu yakalandıkları belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “29 Haziran 2018 tarihinde işletmeciliğini A.B. isimli vatandaşımızın yapmış olduğu ilimiz Yenişehir Mahallesinde faaliyet gösteren kuyumcudan çelik kasanın kilidi kırılarak 180.000 TL değerinde altın, saat ve para çalınması olayı meydana gelmiş. 20 Haziran 2018 tarihinde işletmeciliğini A.G. isimli vatandaşımızın yapmış olduğu ilimiz Yenişehir Mahallesinde faaliyet gösteren lokantadan çelik kasanın kilidi kırılarak 15.000 TL çalınmıştır. Olayı gerçekleştiren şüpheli şahıs ya da şahısların yakalanabilmesi için ekiplerimiz tarafından yapılan yoğun ve sabırlı çalışmalar neticesinde yukarıda belirtilen hırsızlık olaylarını gerçekleştiren kişilerin Y.B. ve H.H.G. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiş, şahıslar Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Yan-Dol Büro Amirliği ekipleri tarafından aynı gün Diyarbakır İlinde yapılan operasyon sonucu çalınan ziynet eşyalarının bir kısmı ile birlikte yakalanmışlardır. Yukarıda belirtilen 2 iş yerinden hırsızlık olayı ile ilgili, olay şüphelisi olduğu tespit edilerek yakalanan Y.B. ve H.H.G. isimli şahıslar, düzenlenen 2 ayrı tahkikat evrakı ile birlikte 30 Haziran 2018 tarihinde çıkartıldıkları Adli Makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir. 28 Haziran 2018 tarihi gece saatlerinde ilimiz Yeni Mahallede M.E. isimli vatandaşımızın ikametinden para çalınması, 24 Haziran 2018 tarihi gece saatlerinde ilimiz Yeni Mahallede N.B. isimli vatandaşımızın ikametinden para, ikamet anahtarı ve çeşitli eşyaların çalınması, 24 Haziran 2018 tarihinde gece saatlerinde ilimiz Mirzan Mahallesinde M.K. isimli vatandaşımızın ikametinden cep telefonu çalınması olayları ile ilgili olarak, şüphelinin tespiti ve yakalanması için yapılan çalışmalarda belirtilen hırsızlık olaylarını gerçekleştiren kişinin E.A. olduğu tespit edilmiş ve ekiplerimiz tarafından çalınan malzemelerin bir kısmı ile birlikte yakalanmıştır. Şüpheli E.A. 29 Haziran 2018 tarihinde çıkartıldığı Adli Makamlarca tutuklanmıştır. 08 Haziran 2018 tarihinde ilimiz İnönü Mahallesinde işletmeciliğini H.A. isimli vatandaşımızın yapmış olduğu iş yerine sahte bilezik satılmak suretiyle dolandırıcılık olayı meydana gelmiştir. Olayı gerçekleştiren şüpheli şahısların tespiti ve yakalanmaları için ekiplerimiz tarafından yapılan araştırmalarda meydana gelen dolandırıcılık olayını İstanbul’dan ilimize gelen F.Y., Y.İ., O.K. ve S.R.A. isimli şahısların gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şüpheli şahıslardan F.Y. ilimizde yakalanmış, diğer şüpheli Y.İ., O.K. ve S.R.A. Elazığ ilinde sahte 10 adet bilezik ile yakalanmışlardır.Belirtilen dolandırıcılık olayı ile ilgili şüpheliler yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN