• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

“Hiçbir kurum, okullara alternatif olamaz”

16 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1291 defa okundu.
“Hiçbir kurum, okullara alternatif olamaz”

Genç’te gerçekleşen Özel Eğitim Ve Rehberlik Hizmetleri Bilgilendirme toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu, okulların çok fonksiyonelli müessesler olduğunu belirterek, hiçbir kurumunda okullara alternatif olamayacağını söyledi.

 Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri bilgilendirme toplantısı, Genç ilçesinde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu Başkanlığında yapıldı.

  

İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri ile öğretmenlerin katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Ataoğlu, amaçlarının öğrencilerin kendilerine, ailelerine, ülkeye ve topluma faydalı olmaları, yetenekleri ve yeterliliklerine göre eğitim almalarını sağlamak olduğunu belirti.

 

Rehberlik hizmetleri yürütülürken değerler eğitimine de önem verilmesi gerektiğini hatırlatan Ataoğlu, şunları söyledi: “Değerler eğitimine önem verirken sevgili peygamberimizin yaşayış ve sözlerini örnek almalıyız. Böyle bir anlayışla yetişen birey, topluma faydalı olur, elinden ve dilinden zarar gelmez, bütün olumsuzluklara yol açan maddelerden, uyuşturucudan da uzak durur. Okullar, bu anlayış içerisinde eğitim vermeli, okullar sadece matematik fizik tarih derslerinin öğretildiği, test tekniği öğretilen kurumlar değildir. Öğrencinin gelişim ve uyumunu da dikkate alan değerler eğitimin verildiği çok fonksiyonelli müesseslerdir. Bu sebeple hiçbir kurum okullara alternatif olamaz. Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri bütün öğrencileri kapsayacak şekilde olmalı, onların ilgi yetenek ve yeterlilikleri doğrultusunda erken yaşta başlatılmalıdır. Başarı istiyorsak, olumlu davranış istiyorsak, değerler eğitiminin yanında öğretmen veli işbirliğini artırmalıyız. Veli öğrencisiyle ilgili her türlü bilgiye erken sahip olmalı, böylece birçok olumsuzluğun önüne geçilecektir. Eğitim sürecinin her aşamasında veli katılımı olmalıdır”

 

Gencinsesi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN