• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

“HERKES İÇİN KAYITLI İSTİHDAM” EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

9 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
511 defa okundu.
“HERKES İÇİN KAYITLI İSTİHDAM” EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi Usta öğreticileri ve kursiyerlere eğitim verildi.

Solhan Belediyesi tarafından yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi eğitim programları devam ediyor.

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi Usta öğreticileri ve kursiyerlere yönelik 4 Ocak 2017 Çarşamba günü Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde eğitim verildi.

Daha önce kamu ve özel kurum personellerine yönelik verilen eğitim, mahalle ve köy muhtarları ile muhtar azalarına, şoförler ile çiftçilere, esnaflara ve S.S. Solhan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi bünyesinde hizmet veren esnafa yönelik eğitim ile faaliyetlere devam edilen proje kapsamında geçtiğimiz hafta Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi Usta öğreticileri ve kursiyerlere yönelik de eğitim verildi.

Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim programında Fırat Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nden Yrd. Doç Selim Gündüz ile aynı bölümden Yrd. Doç. Atilla Yücel tarafından verilen eğitimde Sosyal Güvenlik Kurumu Solhan Merkezi Müdürü Hikmet Baba da bilgiler sundu.

Katılımcılara yönelik yapılan bilgilendirme de: “Solhan Belediyesi tarafından Avrupa Birliği projesindeki sigorta bilinci ile ilgili kayıt dışı çalışma Sosyal Güvenlik bilincinin oluşturulması amacı taşımaktadır. Bu projenin amacı; genel anlamda kayıt dışı çalışmak yani bir yerde çalışıyorsunuz ama herhangi bir bildiriminiz yok ya da çalıştığınız gün 30 gün ama eksik bildirilebiliyor ya da Sosyal Güvenlik Kurumuna hiç bildirilmiyor. Bunun sonucunda bizim kayıtlarımız nelerdir, sigortalı olursak hangi haklardan yaralanabiliriz, emekli olma durumunda, hasta olma durumunda, annelik durumunda haklarımız nelerdir? Onunla ilgili sizleri biraz bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak istiyoruz ve bunda sizin çevrenizdeki insanlarla buraya gelemeyenlerle paylaşmanız bu projenin amacına ulaşmasın açısında önemlidir. Genel hatlarıyla şöyle bir bakalım sigortasız çalışmak ne demek ya bir yerde çalışıyorsunuz aldığınız ücret eksik bildiriliyor ya da çalıştığınız gün eksik bildiriliyor ya da hiç bildirilmiyor. Bütün bunların birçok ekonomik sosyal sebepleri var. Biz daha çok Hayatınızı devam ettirirken hep kendimizi güvende hissetmek isteriz. Sadece biz değil ailemizin, çocuklarımızın, sevdiklerimizin aile birliğinin devamı için bu da temelinde aslında sosyal faktörler var, ekonomik sebeplerimiz var. Hayat devam ederken başımıza neler gelebilir ve bunun sonucunda biz hangi haklardan yararlanabiliriz?” şeklinde konu girişleri yapıldıktan sonra katılımcılar bilgilendirildiler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN