• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

“HERKES İÇİN KAYITLI İSTİHDAM” EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

5 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
599 defa okundu.
“HERKES İÇİN KAYITLI İSTİHDAM” EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında Solhan’da hizmet şoför ve çiftçilere ayrı ayrı eğitim verildi.

Solhan Belediyesi tarafından yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi eğitim programları devam ediyor.

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında Solhan’da hizmet veren şoförlere hafta için ve çiftçilere de Cumartesi olmak üzere iki ayrı günde eğitim verildi.

Daha önce kamu ve özel kurum personellerine yönelik verilen eğitim, mahalle ve köy muhtarları ile muhtar azalarına yönelik eğitim ile devam ederken geçtiğimiz hafta Solhan’da hizmet veren şoförlere hafta için ve çiftçilere de Cumartesi olmak üzere iki ayrı günde eğitim verildi.

Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim programlara ilgili meslekten kişiler katıldı.

Fırat Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nden Yrd. Doç Selim Gündüz ile aynı bölümden Yrd. Doç. Atilla Yücel tarafından verilen eğitimde Sosyal Güvenlik Kurumu Solhan Merkezi Müdürü Hikmet Baba da Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ilgili konularında bilgiler sundu.

Sektör bazında seminerler kapsamında yapılan seminerlerde, Kayıt dışı İstihdamın ne olduğu ve kayıt dışı istihdamın nedenleri aktarılırken kayıt dışılığın en çok görüldüğü çalışma alanları ve kayıt dışığın en çok görüldüğü gruplar hakkında bilgi verildi.

Türkiye’de; Tarım sektörü, İnşaat sektörü, Küçük çaplı işletmelerde ve geçici ve mevsimlik işlerde kayıt dışılığın diğer sektör ve işletmelere göre daha yoğun olduğu görüldüğü aktarıldı.

Ayrıca programda, SGK’ya kayıtlı olan SSK ve Boğ-Kur’lular hakkında da gerekli yönetmelikler ve yapılandırmalar ile destekler hakkında bilgi verildi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN