• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

HER ŞEYİN KÖTÜ GİTTİĞİ DÖNEM

29 Haziran 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
816 defa okundu.
HER ŞEYİN KÖTÜ GİTTİĞİ DÖNEM

Emrah Yayan Yazdı…

Birkaç ay içinde özetle şunlar oldu: Çok sevdiğim dedem sağ çıkma ihtimali düşük bir beyin ameliyatı geçirdi. Kanser olduğu ortaya çıktı. Kemoterapi almaya başladı. Annem iflas etti. Cepte beş kuruş kalmadı. Akşam yemeği olarak yemekhaneden peynir- ekmek çaldığım günler oldu. Evi satışa çıkardık, beş kardeşler. Diğer kardeşlerin hepsi çil yavrusu gibi dağıldı. Dedeme sadece annem bakıyor ve telefonda sürekli teyzemlerden aldığı taciz telefonları yüzünden ve ödenmesi gereken kredileri yatıracak para olmadığından sinir krizi geçirir hâle geldi. Biz bir arkadaşımla birbirimize girdik. Hop tek dersten kalırsam okulun uzayacağı stresli sınavlarım başladı. Zaten halihazırda okulu uzatmışım, bitirmeye çalışıyorum. Finallerin tam ortasında bir dünya sebebin birleşmesiyle ev taşımak zorunda kaldım. Tam sınavlar bitti, memlekete gittim. Hastanelerde koşturuyoruz, pat başka bir kötü haber…Artık son nokta gibi geldi.
Derin bir nefes aldım. Dolu dolu ulannn dedim hayat ben senin ta… Ne halt yemeye çalışıyorsun? Birkaç gün aylak aylak gezdim. Sonra sakinleştim. Kalktım ayağa. Baktım etrafıma, tur attım kendi yörüngemde. Her şey başımın etrafında dönüyor; dünya bile.

Mevlânâ’nın bir sözü var, diyor ki; ”Her şeyin üstüne gelip, seni dayanamayacak bir noktaya getirdiğinde sakın vazgeçme; İŞTE ORASI KADERİNİN DEĞİŞECEĞİ NOKTADIR.”,

Mustafa Kutlu, Uzun Hikâye kitabında, “Kaderin yayı kurulu durur Savcı Bey, zamanı gelince boşalır.” der.

“Her şey insan için. Hikmetinden sual olunmaz. Vardır elbet bir hayır. Sıkıntılar gözüne perde olmuşken görmeyi bekleme. Geçer gider. Su yolunu bulur bir şekilde.” Pollyanna olacak son insanım ama sabah ola hayrola güzel kardeşim. Bir şeyler değişip de bunlar olduysa başka şeyler değişir, neler neler koyar önüne. Gecenin en karanlık anı şafağa en yakın anıdır. Takma. Şafak doğan güneş.
*EDİT: Dedem o yıl rahmetli oldu. Teyzelerimle bir daha hiç görüşmedim. Annem işlerini düzeltti, borçlarını kapattı ve emekli oldu. Ben geçen yaz nihayet diplomamı aldım. Şimdi az aksiyonlu, işten eve gidip gelmeli bir hayatım var. Ufak tefek günlük sorunlar dışında can sıkıcı pek bir şey olmuyor. Kendisinden habersiz bir de sevdiğim var. Öyle işte sevgili günlük.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN