• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

‘HER ÇOCUĞA BİR UMUT ÇANTASI’

7 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1349 defa okundu.
‘HER ÇOCUĞA BİR UMUT ÇANTASI’

Okulların açılmasına sayılı günler kala öğrencileri okul heyecanı sardı. Yetim öğrencilerin bu heyecanlarını tatlı bir şekilde devam etmesi için İHH Solhan Şubesi, yetim ve yoksul öğrencilere kırtasiye yardımı çalışmasını başlattı.

  

İHH İnsani Yardım Vakfı eğitim ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken yetim çocuklarımız için her yıl olduğu gibi bu eğitim dönemi öncesinde de kırtasiye yardımı gerçekleştiriyor. İHH Solhan Şubesi’nin de yetim ve yoksul öğrencilere kırtasiye yardımında bulunmak için bir çalışma başlattığı öğrenildi.

Her yıl olduğu gibi bu eğitim dönemi öncesinde de ülkemizdeki ve neredeyse dünyanın her yerindeki öğrenciler için tatlı bir heyecan yaşanıyor.? Çocuklarının eğitim dönemine eksiksiz girmeleri için ise aileler alışveriş yerlerinde bu hazırlığı tamamlama telaşındalar.

Bunun yanında ülkemizde ve dünyanın birçok coğrafyasında bu heyecanı yaşayamadan ders zilinin çalmasını bekleyen on binlerce yetim çocuk var. Okulların açılmasına kısa bir süre kala yetimler çeşitli eğitim ihtiyaçlarının giderilmesi için hayırseverlerin yolunu gözlüyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı eğitim ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken yetim çocuklarımız için her yıl olduğu gibi bu eğitim dönemi öncesinde de kırtasiye yardımı gerçekleştiriyor. İHH Solhan Şubesi’nin de yetim ve yoksul öğrencilere kırtasiye yardımında bulunmak için bir çalışma başlattığını söyleyen İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, yetim ve yoksul kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunmak isteyen hayırseverlerin İHH Solhan Şubesi yetkilileri ile irtibata geçmeleri gerektiğini ifade etti.

Yetimlere bakmanın bir sorumluluk olduğunu ve bu sorumluluk gereği ihtiyaç duyulan her alanda üzerlerine düşeni inançları gereği yapma gayretinde olduklarını belirten Tunç, “Anaokul, ilkokul ve ortaokul düzeyinde öğrenim gören yetim ve yoksul kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunacağız. Öğrenci tespiti ve yardımların dağıtımı konusunda okullarımızdan destek alacağız. Yardımlar konusunda ise hayırsever vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz. Yardımcı olan hayırsever vatandaşlar ve eğitim camiası çalışanlarına şimdiden teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kırtasiye yardımında bulunmak isteyenlerin 0505 830 22 70 ve 0505 515 15 50 nolu telefonlardan ulaşabilecekleri belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN