• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

‘Hepimiz Burada Bir Aileyiz, Bir Ekibiz’

20 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1264 defa okundu.
‘Hepimiz Burada Bir Aileyiz, Bir Ekibiz’

Yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan hizmetin ekip çalışması sonucu olduğunu anımsatan Kaymakam Aydın: “Köylerimizdeki sıkıntıların farkındayız ama yapılan çalışmalar imkanlar dahilinde oluyor. Çalışmaların amacına uygun ve en kısa sürede tamamlanması için daha çok çalışacağız. Hepimiz burada bir aileyiz. Tabii ki hep beraber biz bir ekibiz. Biz ne kadar birlik beraberlik içerisinde hareket edersek o kadar daha fazla mesafe alırız” dedi.

 Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği 2014 yılı ikinci olağan genel kurul toplantısı, Kaymakam Şeref Aydın Başkanlığında 15 Ekim 2014 Çarşamba günü saat: 10.00’da İl Genel Meclis Üyeleri ve köy muhtarlarının katılımıyla Solhan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda 2014 yılında yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendiren Kaymakam Aydın, köylerle ilgili çeşitli konular ile muhtarların taleplerini de dinledi.

Köylerdeki altyapı ve diğer hizmetler hakkında bilgi veren Kaymakam Aydın: “Köylerimizdeki sıkıntıların farkındayız ama yapılan çalışmalar imkanlar dahilinde oluyor. Çalışmaların amacına uygun ve en kısa sürede tamamlanması için daha çok çalışacağız. Hepimiz burada bir aileyiz. Tabii ki hep beraber biz bir ekibiz. Bu ekip bu ilçenin, kırsal kesiminin sıkıntılarını, sorunlarını giderecek. Biz burada beraber çalışıyoruz, beraber didiniyoruz. Biz ne kadar birlik beraberlik içerisinde hareket edersek o kadar daha fazla mesafe alırız. Bugüne kadar Solhan bu birlik ve beraberliğiyle epey mesafe kat etti. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Her Köyümüzün Her Sorunu Bizim İçin Önemlidir”

Yatırımlar kapsamında köyler arasında asla ayrımcılık yapmadıklarını belirten Kaymakam Aydın: “Gündemimizde ilçemizin sorunlarının görüşülmesi var. Ondan sonra 2015 yılı bütçe taslağının görüşülmesi, 2016-2017 hazırlık bütçesinin birlik tüzüğünün 26. maddesi gereğince görüşülmesi temel konularımızdandır. Biz burada sorunlarımızı konuşuruz, tartışırız, istişare ederiz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim köylerimiz arasında asla ayrımcılık yapmayız, yapmıyoruz. Bütün köylerimiz nazarımızda eşittir. Ama nedir bazen köyün bulunduğu konum itibariyle bazen nüfusu oranında her köy eşit hizmet alma şansına sahip değildir. Bu işin doğasında var. Böyle bir eşitliğe biz gidersek haksızlık yapmış oluruz. Ama her köyümüzün her sorunu bizim için önemlidir. Beraber hep birlikte bu sorunları giderme konusunda azami gayret sarf ediyoruz. Özel idaremizin gerek altyapı hizmetleri olsun gerekse sulama projeleri olsun bu hızla eğer devam ederse sanırım muhtarlarımızın ve il genel meclis üyelerimizin bu dönemi bitmeden bütün köylerimizin bu sıkıntıları gidermiş olacağız. Yani kanalizasyonu olmayan köyümüz ya da sulaması yapılmayan köyümüz kalmayacak. Yine yolu asfalt olmayan çok az sayıda köyümüz kalmış, bazılarını yapmaya çalışıyoruz. Bazıların da devam eden yatırımlar var onlar bittikten sonra asfaltları yapılacak. Köylerimizin asfalt işi tamamlandıktan sonra nüfusu çok yüksek olan bazı mezralarımızın yollarını da asfalt yapacağız. Birliğimizin çalışma alanı dışında kalan ama dolaylı olarak birliğin yaptığı hizmetleri etkileyen İl Özel İdaremizin çalışmaları var. Hizmetlerimizi bu yönden devam ettiriyoruz. Tekrar hepinize toplantıya katıldığınız için teşekkür ediyor, bu duygu ve düşüncelerle toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaymakam Aydın’ın yaptığı konuşmanın akabinde söz alan İl Genel Meclis Üyeleri konuyla ilgili görüşlerini aktarırken köy muhtarları da beklentilerini dile getirip, kendi köyleriyle ilgili sıkıntıları dile getirdiler. Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan meclis toplantısı dilek ve temenniler bölümü ile son buldu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN