• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

HEDEF, SOLHAN’I BÖLGESEL SPOR MERKEZİNE ÇEVİRMEK

24 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2104 defa okundu.
HEDEF, SOLHAN’I BÖLGESEL SPOR MERKEZİNE ÇEVİRMEK

Gençlik Haftası çalışmaları sonrasında çalışmalar hakkında bilgi veren Çapın, hedeflerinin Solhan’da spor başarı çıtasını daha da yükselterek ilçeyi bölgesel spor merkezi haline getirmek olduğunu söyledi.

Solhan’ın başarılarına değinen ve hedeflerini anlatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nafiz Çapın, gençlere spor faaliyetleri yanında milli ve manevi değerleri de anlattıklarını ifade etti.

Çapın, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak görev aldığımız günden bugüne kadar gençlerimizle el ele vererek il bazında olsun, bölge bazlı olsun, ulusal bazda çok büyük balarılar elde ettik. Bölgede Solhanımız sporun her dalında büyük başarılar elde etti. Buna atletizmde 4 dalda Türkiye derecesi dahildir. Gençlik Merkezi Müdürümüzün de atanması bizlere güç katmıştır. Gençlerimize spor ve antrenman öncesi milli ve manevi değerlerimizin önemini aktarmaya çalıştık. Şanlı tarihimizin, kutsal ecdadımızın başarılarının temel kavramlarına değinerek başarı için yüreklerinin gövdelerinden büyük olması gerektiğinin altını çizdik. Başarı için inanç olması lazım. Biz inanıyoruz. Başarının ilk adımı inançtır. Çünkü; geçmişini iyi bilen bir gençlik geleceğe emin adımlarla yürür. Köy okullarımızı tek tek ziyaret ettik. Gençlerimizin gözlerindeki; ışıltı, inanç bizlere inanılmaz bir ilham kaynağı oluyor. Buradan bütün dereceleri saymak bile baya bir zaman alacak en yakın tarih itibari ile Bingöl’de yapılan halk koşusunun erkek ve bayanlar dalında birinci, ikinci ve üçüncülüğün Solhanlı gençler tarafından alınmış olmasının yanında Solhan, yamaç paraşütüyle tanıştı. Sportif başarıların yanında ahlaklı milli/manevi değerlerine bağlı bir gençlik temel hedefimizdir. Bu bağlamda geleceğimizin aynası sevgili gençlerimiz bizleri onure ederek üstün başarılar sağlamışlardır. Bizler gençlerimizle beraber daha büyük balarılar sağlamak için daha çok çalışacağız. Buradan şahsım ve kurumum adına bizlere destek veren Sayın Kaymakam Bey’e ve her zaman yanımızda duran Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. Allah izin verirse Solhan’ı bölgesel spor merkezine çevirmek ve bölgeye örnek bir ilçe olması için elimizden geleni yaparak genç kardeşlerimizle yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN