• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

HDP VE DBP’Lİ GENÇLERDEN OY’UNA SAHİP ÇIK ETKİNLİĞ

11 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1325 defa okundu.
HDP VE DBP’Lİ GENÇLERDEN OY’UNA SAHİP ÇIK ETKİNLİĞ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Gençleri Solhan’da ‘Oy’una Sahip Çık, Adayına Sahip Çık, Partine Sahip Çık’ etkinliği düzenlediler.

 Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Gençlerinin Solhan Düğün Salonu’nda düzenlediği ‘Oy’una Sahip Çık, Adayına Sahip Çık, Partine Sahip Çık’ etkinliğinde Solhan Mahalli sanatçılarından Menduh Çelikel ile Bingöl’den gelen ses sanatçılar sahne aldı.

Düzenlenen etkinlikte Halkların Demokratik Partisi (HDP) İlçe Başkanı Übeyit Özer ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ilçe başkanı Ömer Çelikel birer konuşma yaptılar.

Etkinlikte konuşan HDP Solhan İlçe Başkanı Übeyit Özer, “gençliğin düzenlenmiş olduğu ‘oy’una sahip çık şenliğinde ayrıca milletine, toprağına, suyuna, doğana çevrene sahip çık sloganıyla bu etkinliği düzenleyen ve emeği geçen bütün genç arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kürt ulusal hareketi gençlerle başladı, yine gençlerle biter. Bunu herkesin bilmesi gerekir. Gençlerimize, gençliğimize güveniyoruz. Gençliğimizin yanındayız, arkasındayız. Biliyorsunuz 1 ay sonra 7 Haziran 2015’te milletvekili genel seçimi var. Bu seçimde bize görevler düşmekte, siz değerli gençlerden kadınlardan özellikle kadınlardan yardım bekliyoruz. Oylarınızı kullanın, oylarınıza sahip çıkın. İnşallah bu seçimde barajları yıkıp alt üst edip barajın üstüne çıkarız. Bu anayasadaki yüzde 10 barajı da kalkar, partimiz hazineden pay alır ve bu güne kadar olduğu ve bugünden sonrada Kürt ulusal hareketi çok ciddi bir karşılık bulur. Ama olaki barajı geçemedik barajın altında kaldık, bu dünyanın sonu değir yine ulusal hareket olduğu yerden devam edecek.” İfadelerini kullandı.

“BÖYLE BİR KARDEŞLİĞİN İSLAMİYET’TE BİR TARİFİ VAR MI?”

Etkinlikte bir konuşma da Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ilçe başkanı Ömer Çelikel yaptı.

Çelikel, “Gençlerimizin düzenlemiş olduğu ‘oy’una, adayına ve partine sayıp çık etkinliğinin aslında sadece ‘oy’una ve partine sahip çık etkinliği değildir. Aynı zamanda öderliğine, hareketine, zindandaki tutsaklara sahip çık etkinliğidir. Sayın hocamın da belirttiği gibi genç başladık, genç bitireceğiz. Bunun sözünü verdik ve bu sözün arkasındayız. Yine Solhan’daki arkadaşlara özellikle kadın arkadaşlara bir ricamız vardır; lütfen herkes komşusuna, akrabasına, yakın çevresinde ki herkese mümkün mertebe herkesten oy talebinde bulunsunlar. Çünkü bu seçim bizim için çok önemlidir. Sizler de görüyorsunuz ki Sayın Tayip Erdoğan, Kur’an-ı Kerimi eline alıp miting miting geziyor, kendi yazmış oldukları anayasayı kendileri çiğniyorlar.  Kur’an-ı Kerim’in 6666 ayetinden 10 ayetine uymuyorlar. Onun için bizler diyoruz ki İslamiyet’i ne bunlardan öğrendik, ne de bunlardan öğreneceğiz. Her zaman İslamiyet’te esas olan kardeşlikse; senin dinin serbest, senin inancın serbest, senin okulun serbest, senin kardeşine gelince; dilin yasak, dinin yasak, camilerin içinde hutben dahi yasak. Böyle bir kardeşlik olabilir mi? Böyle bir kardeşliğin İslamiyet’te bir tarifi var mı? O açıdan mitinglerde dile getirdikleri ‘çamur at izi kalsın’ politikaları hiçbir zaman ve hiçbir şekilde insanlarımızın üzerinde olumsuz bir etki yaratmamalıdır.” İfadelerini kullandı.

  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN