• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

Hayırseverlere Teşekkür Plaketi

21 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1257 defa okundu.
Hayırseverlere Teşekkür Plaketi

Solhan Devlet Hastanesi’ne hayırsever işadamları tarafından yapılan yardımlar ile gerçekleşen çalışmaların sunumu yapılıp, destekçi firmalara teşekkür plaketi verildi.

 Solhan Devlet Hastanesi’ne hayırsever işadamları tarafından yapılan yardımlar ile gerçekleşen çalışmaların sunumu yapıldı. Destekçi firmalara teşekkür plaketinin de verildiği programa, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Bingöl İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muhammet Akif Güler, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, İl Genel Meclisi Üyeleri, Destekçi firma yetkilileri, hastane yönetimi ve personelleri ile bazı vatandaşlar katıldı.

Çalışmalar Takdir Edilip, Emek Verenlere Teşekkür Edildi

Programın açılış konuşmasını yapan Solhan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ender Karabulut, programa katılanlara katılımlarından dolayı ve yapılan çalışmalara sponsor olan firmalara ise desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Programda bir konuşma yapan Bingöl İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muhammet Akif Güler ise, Solhan’ın diğer ilçelerden daha çok çalışmalar yaptığını ve bunun ilk de olmadığını aktarırken burada yapılan iyi çalışmaların diğer ilçelere örnek olduğunu ve Solhan’ın ön planda olduğunu aktardı.

Kendi imkanları dahilinde çalışmaları desteklediklerini ancak merkezden yapılan uzman hekim atamaları gibi bazı çalışmalarda ise bir şey yapamadıklarını aktaran Güler, Hastaneye yapılan yardımların ilçeye yapılan yatırım olduğunu ve bu çalışmalardan dolayı hastane yönetimi ve destekçi hayırseverleri kutlayıp teşekkür ettiğini aktardı.

Hastanenin yaptığı çalışmalar ve kaliteli hizmetlerden dolayı vatandaşların takdirini kazandığını ve 2012 yılında İlçe İnsan Hakları Komisyonu tarafından Solhan Devlet Hastanesi’ne plaket takdiminin bile buna en güzel örnek olduğunu aktaran Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, hastane imkanları ile çok şey yapıldığını gördüklerini ifade etti.

Hastanenin kapasite arttırma ile ilgili çalışmaları da hatırlatan Kaymakam Aydın, Bu çalışmanın gerek il nezdinde ve gerekse Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından desteklendiğini aktarırken çalışmaları taktir ettiğini emek veren çalışanlara ve destekçi kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Çalışmalar Katılımcılarla Paylaşıldı

Konuşmaların akabinde Solhan Devlet Hastanesi Müdürü İrfan Yakışık, hayırsever firmalar tarafından yapılan destekler ile yapılan çalışmalar hakkında bir sunum yaptı.

Yakışık, yaptığı sunumda şunları aktardı: “Hastanemiz bahçesinde hayırseverlerin katkılarıyla 52 metrekare üzerinde kamelya yapılmıştır. Diyalizde yatan hasta ve refakatçileri ile günübirlik hastanemize başvuran hastalarımız buradan faydalanmaktadır. Hastanemizde tıbbi atık deposu bulunmamaktaydı. Yeni yapılan tıbbi atık deposunun bir tarafı tıbbi atık diğer tarafı da evsel atık olarak kullanılıyor. Hastanemizde dört yatan hasta servisine toplamda 40 odaya perde yapılmıştır. Daha önce kullanılan perdeler stor perde olduğundan sık sık sıkıntılar çıkmaktaydı. Hastanemizde yatan hastaların, refekatçilerin, günübirlik hastaların ve hasta yakınlarının boş vakitlerini değerlendirmeleri amacıyla dört farklı alana kütüphane kuruldu. Amaç, hasta ve hasta yakınlarının boş vakitlerini iyi değerlendirmeleri, hastalara okuma alışkanlığının kazandırılması ve hastanemizde uzun zaman bekleyen vatandaşlarımızın bu süre içerisinde zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmelerini sağlamaktır. Endoskopi cihazı olmadığından hastalarımız farklı illere sevk edilmekteydi. Alınan bu cihaz sayesinde sevk sayımızda düşüş yaşanmış ve hastalarımız rahat bir nefes almıştır. 8-10 Milimetre kalınlığında yumuşak bir boru yemek borusundan mideye ve on iki parmak barsağına görülerek yönlendirilip ulaşılıyor. Cihazın ucunda kamera var ve geçtiği bölgeleri bir televizyon ekranına yansıtıyor. Doktor da bu görüntülere bakarak hastanın incelenen bölgenin iç yüzeyini görüyor ve bunun neticesinde de teşhisi koyabiliyor. Bir de hastane binamızın dış çevresinde bulunan korkuluklar beyaz ve mavi renge boyanacak. Bu hizmetlerin yağılması hayırsever işadamlarımızın desteği ile gerçekleşmiştir. Tüm destekçilerimize teşekkür ediyorum.”

Hayırseverlere Teşekkür Plaketi Verildi

Hastane Müdürü Yakışık’ın konuşmasının akabinde söz konusu hizmetlerin yapılmasına katkı sunan Kalehan Enerji Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi, Cengiz-Özaltın-Mapa Adi Ortaklığı,  Barik Gıda İnşaat Temizlik Güvenlik Hazır Yemek Dağıtım Sanayi Ticaret Limited Şirketi ve Mu-Sa İnşaat Ticaret Sanayi Limited  Şirketi adına şirket yetkililerine teşekkür plaketi verildi. Plaket takdiminin akabinde hastane yemekhanesinde konuklara yemek ikramı yapıldıktan sonra program tamamlandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN