• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

HASTANEDE SONA DOĞRU

12 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1239 defa okundu.
HASTANEDE SONA DOĞRU

Basın mensupları ile bir araya gelen Bingöl Valisi Köşger, dile getiren sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulunurken Bingöl’e yapılan yatırımlar hakkında da bilgi paylaşımında bulundu. Bingöl’ün hak ettiği hizmeti aldığını belirten Köşger, Devlet Hastanesi’nin de en geç Kasım ayında hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.

 Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, kentte görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, önerilerini not eden Vali Köşger, devam eden kamu yatırımları ve ildeki sorunlara yönelik açıklamalarda bulundu.

“HUZURA İHTİYACIMIZ VAR”

Ülkenin yaşadığı sancılı süreci değerlendiren Vali Köşger, başta Doğu Anadolu Bölgesi olmak üzere tüm ülkenin huzura ihtiyacı olduğunu söyledi.

Yatırımların artması, istihdam alanlarının oluşturulması için huzur ve güven ortamına ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Vali Köşger, “Batıda yaşayanlar insanlarımız, doğuya gelmekten kaygı duyuyor. Bunun yanı sıra sermeye sahipleri ve işadamları da bu bölgelere yatırım yapmaktan çekiniyor. Terör olaylarından en fazla zararını bölgemiz yaşıyor. Huzur ve güven ortamının tekrardan tesis edilmesi gerekiyor. Kavga ve gürültüden kimse fayda görmez, huzurun ve birliğin sağlanması gerekiyor” dedi.

DEVLET HASTANESİ

Yapımıyla yılan hikâyesine dönen yeni Bingöl Devlet Hastanesi’nde gelinen noktayı değerlendiren Vali Köşger, yüklenici firmanın geçici kabul için başvuruda bulunduğunu söyledi.

Hastanenin 25 Ekim’de teslim edilmesi ve hizmete hazır hale getirilmesi için yüklenici firma başta olmak üzere tüm çevrelerle görüştüğünü kaydeden Vali Köşger, şunları söyledi: “Firmanın geçici kabulünden sonra ilgili denetimler yapılacak. Hastane inşaatı şuan itibariyle yüzde 98 tamamlanmış durumda. 25 Ekim’e kadar teslim edilmesi için girişimlerde bulunduk. Belirtilen tarihe yetiştirilemez ise dahi en geç Kasım ayı içerisinde teslimatı yapılacak ve hizmete sunulacak.”

DERT YUVASI: AKSA FEDAŞ

Özelleştirildikten sonra Bingöl’de yaptığı hizmetlerden çok eksik yanlarıyla gündeme gelen elektik kurumu, toplantının ana maddeleri arasında yer aldı.

Solhan, Genç ve Karlıova ilçesinde yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı Vali Köşger’e dert yanan basın mensupları, halkın yaşadığı mağduriyeti dile getirdi.

Elektrik kurumunun özelleştirilmesinden hoşnut olmadığını belirten Vali Köşger, “Elektrikle ilgili hizmetler istenildiği gibi gitmiyor. İl geneli sıkıntılar var ama kamu olarak fazladan müdahale edemiyoruz. Elektrik kurumunun kendince işleyişi var ve biz kamu olarak bu işleyişe müdahil olamıyoruz” dedi.

“BİNGÖL HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALIYOR”

Devam eden ve gündemde olan kamu yatırımlarını değerlendiren Vali Köşger, Bingöl’ün bölgede hak ettiği kamu yatırımını maksimum düzeyde aldığını söyledi.

İlin kamu yatırımlarında Muş ve Elazığ’ı geçtiğini belirten Vali Köşger, “Bingöl hak ettiği eksiksiz bir şekilde alıyor ve yapılan hizmetler takip edilip gözetiliyor. Bölge müdürlüklerinin Bingöl’e yatırım yapmadığı noktasında yanlış bir algı var maalesef ama böyle durumlar söz konusu değil. Her ile olduğu gibi Bingöl’e de kamu yatırımları eksiksiz bir şekilde yapılmaya çalışılıyor” diye konuştu.

VATANDAŞLARA ‘YARDIMCI OLUN ÇAĞRISI’

Kamu yatırımları gerçekleştirilirken halkın yeterince kolaylık sağlamadığını belirten Vali Köşger, “Yollar için asfalt şantiyesi kurulacak köylüler zararlı diye izin vermiyor. Oysaki ÇED raporuna kadar tüm işlemlerini tamamlayan şantiyelerde, çevre ve insan sağlığına yönelik her türlü tedbir alınıyor. Geçtiğimiz günlerde böyle bir hadise yaşandı köylüler ile konuştum meyve bahçelerine zarar veriyor dediler numune aldık ilgili kurumlara gönderdik sonuçlarında köylüye veya çevreye zararlı diye hiç bir şey çıkmadı. Bunlara rağmen hem hizmet istiyoruz, hem de hizmete engel oluyoruz. Bu algının da değiştirilmesi ve kamu yatırımları gerçekleştirilirken vatandaşın bizlere yardımcı olması gerekir” dedi.

Toplantı, karşılıklı fikir alışverişiyle son buldu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN