• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

Hastanede Nöbet Krizi

9 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1166 defa okundu.
Hastanede Nöbet Krizi

Solhan Devlet Hastanesi acil servisi doktorlarından ikisinin aile durumlarından dolayı raporlu olduğu ve ikisinin de YDS’den dolayı hafta sonu izine ayrılması ve Hastanede görev yapan Uzman Hekimlerin rapor alması ile hastanede nöbet krizi yaşandığı öğrenildi.

 Solhan Devlet Hastanesi Acil Polikliniği’nde görev yapan bir hekimin eşinin rahatsızlığından dolayı refakatçi olarak sevkli/raporlu olduğundan, bir hekimin annesinin sağlık durumundan dolayı sevkli/raporlu olduğundan acil servisinde iki hekimin kaldığı ve iki hekimin de hafta sonu Yabancı Dil Sınavları’ndan dolayı izinli olduğundan acil polikliniğinde hekimin kalmadığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre; Hafta sonu acil servis polikliniğinde nöbet tutmak için Solhan Devlet Hastanesi yetkilileri, Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği durumu iletti. Hastanede görev yapan uzman hekimlerin görevlendirilmesi öngörülmüş olsa da hastane uzman hekimleri bir birlerine sevk vererek Bingöl’e gidip her birinin 3 gün rapor aldığı iddia edildi.

Bu durumdan dolayı Solhan Devlet Hastanesi’nde nöbet tutacak hekim kalmadığından Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Bingöl’de görev yapan iki pratisyen ve iki de uzman hekim olmak üzere toplam dört hekimi Solhan Devlet Hastanesi, acil servisinde nöbet tutmaları için görevlendirildi.

Sabah uzman hekimde muayene olup tahlil istenen ve öğleden sonra tahlilleri götürüldüğünde uzman hekimin olmadığını öğrenen hasta yakınları duruma tepki gösterdiler.

Normal zamanda herkesin görev yaptığını önemli olan zor günlerde hizmet etmek olduğunu belirten vatandaşlar, Solhan’da görev yapan ancak nöbet tutmamak için başka yolları deneyen hekimlere tepki gösterirken Bingöl’den gelip ilçeye hizmet eden hekimlere teşekkür ettiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN