• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

HASTANEDE ‘DEPREM VE YANGIN’ TATBİKATI

10 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1762 defa okundu.
HASTANEDE ‘DEPREM VE YANGIN’ TATBİKATI

Solhan Devlet Hastanesi’nde AFAD, sağlık, polis ve itfaiye ekiplerinin desteği ile gerçeği aratmayan yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Başarılı bir şekilde sonuçlanan tatbikat öncesinde personeller bilgilendirildi.

‘Hastane Afet Planı’ kapsamında Solhan Devlet Hastanesi personeline deprem, yangın ve sonrasında olası bir deprem durumunda yaralanmış vatandaşa yapılacak müdahalelerle ilgili tatbikat yapıldı.

Öncesinde personele bilgilendirme semineri verilen tatbikata hastane personelinin yanı sıra AFAD, itfaiye ile polis ekipleri de katılarak destek verdi. Acil durum alarmı ve anonslarla hastanede bulunanlar uyarılırken, senaryo gereği depremde yaralanmış vatandaş itfaiye yardımıyla tahliye edilerek 112 ekiplerine teslim edildi. Çıkan yangın ise itfaiye ekipleri ve hastane personelinin koordineli çalışması sonucu söndürüldü. Polisin güvenlik tedbiri aldığı tatbikat başarıyla tamamlandı.

DÖGER, ‘BAŞARILI BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRDİK’

Tatbikat hakkında bilgi veren Hastane Başhekimi Dr. Murat Döger, “Bugün ‘Hastane Affet Planı’ kapsamında gerçeği aratmayan bir tatbikat gerçekleştirdik. Tatbikatımızı Sivil Savunma Birimi önderliğinde önce planlanmış bir şekilde İl Sağlık Müdürlüğü izni dâhilinde 112 ekibi, AFAD ekibi, hastanemizde daha önce oluşturduğumuz kurtarma ekibiyle beraber tatbikatımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

‘YEŞİL KOD VERİLEREK TATBİKATIMIZ SONA ERDİRİLDİ’

Solhan Devlet Hastanesi Sivil Savunma Amiri Serhat Bilmez ise şu bilgileri verdi: Sivil Savunma Amiri Serhat Bilmez “Her yıl ‘Hastane Affet Planı’ kapsamında yapılan tatbikatı bugün tekrar gerçekleştirdik. Tatbikatımıza; Bingöl AFAD, Bingöl UMKE, Solhan Belediyesi İtfaiye ekipleri ile Emniyet destek verdiler. Olası bir yangın, deprem ve felaketlerde hastane olarak neler yapmamız gerekir, ne eksiklerimiz var, neleri daha iyi yapabiliriz düşüncesi ile her yıl HAP kapsamında tatbikatlar yapıyoruz. Bugün tatbikat öncesinde hastanemizde bütün personele depremlerde ve Afetlerde neler yapılması gerekiyor diye eğitim verildi. Akabinde ikinci katta tahliye planı çerçevesinde hasta tahliyesi gerçekleştirildi. Depremde yaralanmış vatandaşımızı ve hastalarımızı itfaiye yardımıyla ve AFAD’ın çalışmalarıyla ikinci kattan tahliyelerini gerçekleştirildi. Daha sonra hastane bahçemizde yangın çıkartılarak görevli olan personelimize daha önce belirlediğimiz, eğitimlerini verdiğimiz, yangına nasıl müdahale edilir kapsamında personelimiz yangına müdahalede bulundu. Daha sonra Başhekimimizin talimatıyla yeşil kod verilerek tatbikatımız sona erdirildi.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN