• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

“HALKIN İNANCINI VE GÜCÜNÜ HESAPLAYAMADILAR”

25 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1269 defa okundu.
“HALKIN İNANCINI VE GÜCÜNÜ HESAPLAYAMADILAR”

Darbe girişiminde bulunanların her şeyi hesapladıklarını ancak bir şeyi hesaplayamadıklarını belirten Coşkun, “Bu ülkenin vatandaşlarının cesaretini hesaba katmamıştır. Evet, her şeyi hesapladılar ancak Türkiye’nin başındaki bu liderin cesareti ile bu halkın inancını ve gücü hesaplamaları kursaklarında kaldı” dedi.

15 Temmuz 2016 günü yapılan darbe girişimi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın halkı sokağa çağırması üzerine başlayan milli irade nöbetleri Solhan’da da devam ediyor.

Solhan’da nöbetin 9’uncu gecesinde Kalkınma Bakan Yardımcısı Av. Yusuf Coşkun, Ak Parti 22. Dönem Bingöl Milletvekili Fevzi Berdibek, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu ve Solhan Belediyesi eski başkanları M. Emin Düşen ile Niyazi Çavuşoğlu halka hitap ettiler.

Solhan Çarşı Merkezi’nde nöbet tutan halka hitaben selamlama konuşması yapan Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, “15 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetler içerisinde parelel yapıya mensup yapılanmış bir terör örgütü mensupları tarafından ülkemizin birliğine, beraberliğine ve de Sayın Cumhurbaşkanımıza da karşı bir başkaldırı oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın davetiyle sokakları döküldünüz ve bu darbecilere karşı dik duruş sergilediniz, tokat gibi cevap verdiniz. Allah sizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLERE RAHMET DİLEYİP, DARBECİLERE KAHIR OKUDU

15 Temmuz akşamı ülkemizin hak etmediği bir darbe girişimine karşı karşıya kaldığını ve bu vesile ile bir kez daha bu darbe girişimini nefretle, şiddetle kınadığını belirten Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Darbe girişinde ülkenin bölünmez bütünlüğü için mücadele edip şehit olan vatandaşlarımıza yüce Rabbimizden rahmet diliyorum. Kimin bu ülke üzerinde kirli bir emeli varsa, kirli bir eli varsa Rabbim hepsini kahrı perişan etsin.” Şeklinde konuştu.

“KALABALIKLAR; DİNÇ VE DİRAYETLİ OLACAK AMA PROVOKASYONLAR GELMEYECEK”

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan ilk çağrıda meydana çıkan tanklara meydanı bırakmayıp bu güne kadar meydanları doldurup, ‘tehlike geçti’ çağrısına kadar meydanlarda bu nöbet bekleyişinin devam edeceğini belirten Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, “Türkiye’nin 81 vilayeti, 919 ilçesi belki 50 bin üzerine köyü vardır. Birçok yerde, birçok merkezlerde buna benzer gece yarılarına kadar, sabah namazına kadar demokrasi nöbetleri tutuluyor. Bu demokrasi nöbeti mutlaka zaruridir, ikinci çağrı yapılması elzemdir. İnşallah bu anlamda şevkimizi, heyecanımızı kırmamalıyız. Yani İnşallah en kısa sürede zaten birçok tedbirler alınmış en kısası OHAL ilan edilmiş, alınması gereken tedbirler belki birkaç yılda alınması gereken tedbirler 3 aya sıkıştırılacak. Şahsi kanaatim bu ikinci çağrının çok gecikmeyeceği yönündedir. Darbe tehdidi savuşturulmuştur. Tabii diğer yandan milletimizin ben birkaç gün evvel akşam sizlere hitap etme şansına erişmiştim orada da dedim birlik ve beraberliği noktasında sağduyulu olmalıyız, soğukkanlı olmalıyız. Bu memleketi, bu milleti birbirine düşürmek isteyen, kışkırtmak isteyen olabilir. Yani gece yarılarında kalabalık sokaklarda her türlü provokasyona açık bu kalabalık. Yani bu kalabalık dinç olacak, dirayetli olacak. İnşallah kulağı ikinci çağrıda olacak ama bu arada da hem birlik beraberlik noktasında hem de herhangi provakasyon noktasında dikkatli olacak” ifadelerini kullandı.

“BÖYLE BİR BELAYI ALLAH’U TEALA BİR DAHA BAŞINIZA GETİRMESİN”

Ülkemizin hak etmediği bir bela ile karşı karşıya kaldığını ve İnşallah, Allah’u Teala’nın yardımı ile bu belanın def olup gideceğini söyleyen Solhan Belediyesi eski Başkanı Mehmet Emin Düşen, “Allah’u Teala’nın yardımı ile bu belanın def olup gidecek ve hepimiz rahata kavuşacağız. Böyle bir belayı Allah’u Teala bir daha başınıza getirmesin.” Şeklinde konuştu.

“BİZ GELECEKTE AĞLAMAYACAĞIZ, BUGÜN SAHİP ÇIKACAĞIZ’ ŞİARIYLA SOKAĞA ÇIKILDI’

15 Temmuz akşamı Türkiye’de bir cunta kalkışması olduğunu belirten Solhan Belediyesi eski Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, “Sayın Başbakanımız bu cunta kalkışmasına bir kalkışma dedi tabi akabinde bunun bir darbe girişimi olduğu anlaşıldı. Bu darbe girişimi geçmiş, 60’larda 70’lerde ve 80’lerde olan darbe girişimlerinden farklı bir darbe girişimiydi. O zaman ki askerlerin yaptığı darbe girişimi daha ziyade nöbet değişikliği oluyordu. Sivilden askere, askerden daha sonra sivillere bırakma bir darbe şekliyle darbe girişimiydi. Ama bu darbe girişimi; -eğer başarılı olabilseydi- yani 3-4 yıl kalıp daha sonra sivil siyasi insiyatife ülkeyi teslim edeceğiz diye bir darbe girişimi değildi akabinde bu ülkeyi işgal kuvvetlerine teslim edip paramparça edecekti.  Çok şükür ki başarılı olmadı. Bu konuda özellikle Sayın Cumhurbaşkanını halka yaptığı, çağrı Başbakanımızın halka yaptığı çağrı ve uzun sure medyada izlediğimiz Menderes’e sahip çıkılmadı Özal’a sahip çıkılmadı bu halkın belleğinde yer edindi. Bu sefer ‘biz gelecekte ağlamayacağız, bugün sahip çıkacağız’ şiarıyla ile herkes sokaklara döküldü ve halkın sokağa dökülmesiyle bu darbe girişimi bertaraf edildi. Arkasından bu darbe girişiminden karışmayan Türk Silahlı Kuvvetler mensubu ve emniyet güçlerimizin katkılarıyla bu darbe tamamıyla bertaraf edildi. O gün bugündür Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile her akşam meydanlarda demokrasi nöbeti tutmak kaydıyla olası ikinci bir kalkışmaya karşı ya da olabilecek herhangi bir tehlikeye karşı teyakkuz halinde olmamız gerekir. Cumhurbaşkanımızın ikinci bir talimatına kadar bizler meydanlarda bu demokrasi nöbetine devam edeceğiz. Bu vesileyle ben Solhanlı hemşerilerimi kutluyorum. Ben o gece Ankara’daydım Facebook açtığımda saat on ikiyi geçe bir Solhanlı hemşirelerimiz Solhan sokaklara dökülmüş ve fotoğrafı yayınlamış üstüne bir not düşmüş ‘Solhan darbeye karşı dimdik ayakta’ bunu en erken ilan eden ilçelerden biri Solhan ilçesidir ve bu vesileyle hepinizi tebrik ediyorum. Bu ilçe belediye başkanlığı yapma gururu yaşadım. Size hizmet etmek gururunu yaşadım. Çünkü Sizler bu hizmetlere layıksınız hepinize teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

“BU AK PARTİ MESELESİ DEĞİL, BU ARTIK TÜRKİYE’NİN MESELESİ”

Meydanda devlet ve milletin el ele olduğunu belirten 22. Dönem Ak Parti Bingöl Milletvekili Fevzi Berdibek, “Millet burada, devlet millet elele verdikten sonra geriye ne kalıyor hainler kalıyor. Hainler nerede? Hainler bir bir belalarını bulacaklar Allah’ın izniyle. Bu hainler piyon, gerçekten piyon… Bu memleketi bölüp parçalama noktasında görev almış hainler. Bunlar tank, top, tüfek noktasında bir güç yanlarına alma adına ‘biz bu işi halledeceğiz’ dediler. Karşılarında dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan dedi ki ‘tankınız, topunuz, tüfeğiniz varsa mazlumun Allah’ı var’. Bir de bizim yanımızda milletimiz var. Bu konuda millet görevini yaptı, tanka topa tüfeğe dur dedi. Bu konuda özellikle emniyet teşkilatımıza o peygamber ocağı dediğimiz Mehmetçiklerimize, Devlet, vatan, millet bekasıyla tutuşan o gönül elçilerimize hepinizin adına teşekkür ediyorum. Arkadaşlar bu Ak Parti meselesi değil, bu AK Parti’den çıktı. Bu artık Türkiye’nin meselesi. Biz zarar gördüğümüz zaman herkes zarar görecektir. AK Parti zarar gördüğünde herkes zarar görecek. Recep Tayyip Erdoğan gittiği zaman Allah göstermesin. Tek amaçları kargaşa yapmak, ülkeyi savaşa sürüklemektir. İnşallah bunlara pabuç bırakmayacağız. İnşallah bunların karşısında dimdik duracağız, dik durmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

“SOLHAN’DA ‘BİZ BİRİZ, BERABERİZ. BİZ LİDERİMİZİN YANINDAYIZ, BİZ BU LİDERİMİZİ YEDİRMEYİZ’ DİYORLAR”

1980’de Solhan’ın nasıl genciyle, yaşlısıyla, çiftçisiyle memuruyla darbeye karşı dik durduysa bugün de bu meydanda omuz omuza dik durduğunu belirten Kalkınma Bakan Yardımcısı Av. Yusuf Coşkun, “15 Temmuz’da reisicumhurumuzun talimat olmadığı halde bile kendiliğinden Türkiye haykırdı bu meydanlarda toplandı. Niye Çünkü Solhan her zaman hakkın ve haklının yanında oldu. Zaten tarih sayfalarında ismini hep böyle yazdırdı. 80’de din adamlarımız, kanaat önderlerimiz en çok bu zulmü görmediler mi, en çok Solhan’dan başka yerlere işkence edilerek sürülmediler mi, en çok bedeli Solhanlılar ödemedi mi? Bugün de o insanların, o ecdadın torunları olan sizler ve bizler de bu bedeli ödemeye hazırız dedik buradayız. Bir bütün olarak tanklarına karşı, silahlarına karşı durdunuz Allah hepinizden razı olsun. Bizlerle birlikte her gün sokaklara dökülen bacılarımıza, analarımıza şükran borçluyuz. Zor bir gündü ama o zor günü Allah’ın yardımı milletimizin ferasetiyle atlattık. Rabbim bir daha o günleri göstermesin İnşallah. Bu Solhan var ya o kadar değerli insanların şerefli insanların memleketi ki; biraz önce söylediğim birliğin, beraberliğin hizmetin adresi olan o lidere, o Recep Tayyip Erdoğan’a bu işe girdiği günden bu yana ondan önceki büyüklerini dava arkadaşlarına her zaman büyük destekleri oldu, hem de her zaman dualar gösterdi. Bizler de ondan nasibimizi aldık ve hakikatten Solhan, Türkiye dünyaya sesini duyurdu. Bir haftadır sosyal medyadan izliyoruz Solhanlılar bu meydanlara, bu coşkuyla sığmayarak yine destanlar yazıyor. Diyorlar ki bakın ey dünya, ey fetoyu destekleyenler, ey uluslararası ajanlar bakın Solhan’da biz biriz, beraberiz. Biz liderimizin yanındayız, biz bu liderimizi yedirmeyiz diyorlar. O lider ki adam gibi adam, gücünü milletten alan, desteğini sizden alan, garibin yoldaşı olan, mazlumun sırdaşı olan Recep Tayyip Erdoğan. Kim o lider? O lider ki 12 Temmuz 2013 tarihinde Bingöl mitinginde şunu söylüyordu; ‘Bingöl demek onurlu duruş demektir, Bingöl demek demokrasiye, kardeşliğe sahip çıkmak demektir’ diyordu. ‘Bingöl demek darbelere karşı dik durmak demektir’ diyordu. ‘Onun için bizim yüreğimizde, gönlümüzde Bingöllülere karşı ayrı bir sevgi ayrı bir sempati vardı’. İşte bunları söyleyen o lidere sahip çıkıyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN