• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

19 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5400 defa okundu.
HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde görev değişikliği yapıldı. Müdür atamaları sınaı sonucunda yapılan tercihler ile Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Başyardımcısı Muhtesim Tunç, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü olarak atandı.

İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile Hazarşah ilkokuluna yeni müdür ataması yapılırken ilçede yeni açılan iki okulu da kurucu müdür ataması yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda boşalan müdürlüklere atamanın yapılması için sınav yapıldı. Mayıs 2016’da Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde yapılan sınavda Solhan’da en yüksek puanı Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Başyardımcısı Muhtesim Tunç aldı.

Solhan’da boş bulunan müdürlükler için tercihler yapıldı ancak yapılan tercihlerde sadece iki müdürün atandığı öğrenildi.

İlçede en yüksek yerleştirme puanı alan Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür BaşyardıcmısıMuhtesim Tunç, 2008-2011 yılllarında müdür yardımcısı olarak görev yaptığı İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne müdür olarak atandı. Aynı sınavda başarılı olan Fuat Tüz’ün ise Hazarşah İlkokulu’na müdür olarak atandığı öğrenildi.

Solhan’da yeni açılıp 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmet verecek olan iki ortaöğretim kurumuna da kurucu müdür görevlenlendirmesi yapıldı.

Solhan’da yıllarca talep edilip büyük uğraş verilerek ilçeye kazandırılan Solhan Farrabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi)’ne Mahfuz Döner’in kurucu müdür olarak ataması yapılırken Solhan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü’ne İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlük görev süresi sona eren İhsan Sönmez atandı.

“KURUMA YABANCI DEĞİLİM”

2004 yılında öğretmenlik mesleğine ilk adımını atan ve öğretmenlik mesleğinin yanında topluma karşı sorumluluk bilinciyle hareket eden Muhtesim Tunç, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif grev alıp yöneticilik yaptı.

2008-2011 yılları arasında Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde müdür yardımcılığı görevini yürüten Tunç, Halk Eğitimi Merkezine yabancı olmadığını, bu kurumda daha önce görev yaptığı için kurumun işleyişini çok iyi bildiğini ve Halk Eğitimi Merkezinin misyonuna uygun olarak kuruma artı değer katmak adına elinden gelen tüm gayreti göstereceğini dile getirdi.

Tunç, Kurumda daha önce müdür olarak görev yapan İhsan Sönmez’e, yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür edip yeni görevinde başarılar dileğinde bulundu.

MUHTESİM TUNÇ, KİMDİR?

1981 Solhan Şimşirpınar köyünde doğdu. İlkokulu Şimşirpinar İlkokulunda, Ortaokulu Solhan Lisesinde, Liseyi ise Tunceli-Pertek İmam Hatip Lisesi ile Elazığ Açık Öğretim Lisesi’nde okudu. 2003 yılında Malatya İnönü üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünden  mezun oldu. Şubat 2004’te Solhan YİBO’da öğretmenliğe başladı. 2008 yılında Solhan Halk Eğitimi Merkezine Müdür yardımcısı olarak atandı. 3 yıl bu kurumda görev yaptıktan sonra 2011 yılında Solhan HazarsahYeniyerlesim İlköğretim Okulun’a Müdür olarak atandı. Bu kurumda 2 yıl Okul Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2013-2016 yıllarında Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesinde sırasıyla Mudur Yardımcısı ve Müdür Başyardımcısı görevlerini yürüttü. Mayıs 2016’da yapılan Müdürlük Sınavında başarılı olup Solhan Halk Eğitimi Merkezi’ne Müdür olarak atandı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN