• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

“HALEP’E YOL AÇIN” KONVOYUNA SOLHAN İHH DA KATILIYOR

12 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1225 defa okundu.
“HALEP’E YOL AÇIN” KONVOYUNA SOLHAN İHH DA KATILIYOR

İHH öncülüğünde Türkiye’nin dört bir yanından Cilvegözü sınır kapısına “Halep’e Yol Açın” sloganıyla yola çıkacak konvoya Solhan İHH’nın da katılacağı belirtildi. Vatandaşlardan da konvoya katılmak isteyenlerin Solhan İHH’ya müracaat edip katılım formu doldurmaları gerektiği kaydedildi.

İHH öncülüğünde 14 Aralık Çarşamba günü Türkiye’nin dört bir yanından Cilvegözü sınır kapısına “Halep’e Yol Açın” sloganıyla bir kara konvoyu yola çıkacak. Suriye’de dünyanın gözü önünde sistematik bir katliam gerçekleştiriliyor. Özellikle de son dönemde Halep, Esed rejimi ve Rus güçlerince havadan ve karadan gece gündüz bombalanıyor. Şehirde gıda malzemeleri tükenmiş, sağlık sistemi çökmüş durumda. Tüm bunlar yaşanırken uluslararası toplum üç maymunu oynuyor.

“Halep’e Yol Açın” Konvoyuna Solhan’dan da katılımın olacağını belirten Solhan İHH Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “Saldırıların başladığı günden bu yana Suriye’ye yönelik yardımlarını aralıksız sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, dünyanın sessiz kaldığı Halep’teki duruma dikkat çekmek amacıyla bir kara konvoyu hazırlıyoruz. 14 Aralık Çarşamba günü İstanbul Kazlıçeşme meydanından saat 11.00’de yapılacak basın açıklamasının ardından yola çıkması planlanan konvoya Türkiye’nin 81 ili ve yurt dışından da katılımlar olacak. Konvoy güzergâhı üzerindeki illerde Halep’teki saldırıları protesto için eylemler yapılacak. Konvoyda, içerisinde temel gıda malzemelerinin yer alacağı yardım TIR’ları olacağı gibi katılımcılar da yanlarında insani yardım malzemeleri getirebilecek. Konvoyun son durağı olan Cilvegözü sınır kapısında da bir basın açıklaması yapılacak. Açıklamada katliamların durdurulması ve insani yardım koridoru açılarak bu yardımların ulaştırılması çağrısı yapılacak. Konvoya Türkiye’nin farklı illerinden katılacaklar için Sakarya, Ankara, Konya, Kayseri ve Kahramanmaraş illeri buluşma noktaları olarak belirlenmiştir. “Halep’e Yol Açın” konvoyuna katılmak isteyen bay/bayan kardeşlerimizin Solhan İHH’ya uğrayıp “Halep’e Yol Açın Konvoyuna Katılım Formu”nu doldurarak müracaatlarını şahsen yapmaları gerekmektedir.” İfadelerini kullandı.

Müracaat Adresleri: Solhan İHH’nın dernek binaları Ulu Cami yanı(erkekler için) ve Kültür Merkezi (bayanlar için) İrtibat Telefonları: 0505 830 22 70 – 0553 345 15 90

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN