• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

HAK-İŞ’TEN BAŞKAN YILDIZ’A PLAKET

21 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
777 defa okundu.
HAK-İŞ’TEN BAŞKAN YILDIZ’A PLAKET

Hak-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a sendika üyelerinin haklarına riayet ettiği ve Solhan’a hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.

Hak-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, Solhan Belediyesi Bünyesinde çalışan sendika üyeleri ile bir araya geldi. Sendika üyeleri ile toplantıları akabinde Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ı ziyaret eden Kalır, Başkan Yıldız’a işçinin yanında olan bir başkan olması, sendika üyelerinin haklarına riayet etmesi ve Solhan’a hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.

Plaket takdiminde konuşan ve Solhan’a yaptığı hizmetlerden dolayı sendika üyeleri adına Başkan Yıldız’a teşekkür eden Kalır, “Sayın Başkanım; Bildiğim kadarıyla altyapı ve üstyapı, park ve bahçelerde hizmetler yapıldığı gibi çeşitli araçlar belediyeye kazandırdınız. Solhan’ın çehresini değiştirdiniz. Ayrıca Sayın Başkanımın özelliklerin biri de halkla iç içe olmasıdır. Hasta, cenaze, düğün ve işyeri açılışlarında vatandaşların yanında olduğunu biliyorum. Bunlar halk arasında memnuniyetle karşılanmaktadır. Önce emek, önce insan düsturuyla yola çıkan, güler yüzlü, güzel sözlü olup kırıcı davranışlardan kaçınan sayın başkanımı taktir ediyorum. Üyelerimizin haklarını zamanında almaları bizler için önemli konuların başında gelmektedir. Bu konuda da hassas olan başkanımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

ARTIK EKONOMİYİ İDARE EDEN BELEDİYE OLMAK ZORUNDAYIZ

Hak-İş Sendikası Muş Şubesi tarafından plaket takdimi yapılan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, göreve geldiğinden buyana Solhan’da yapılan hizmetleri anlatarak şunları kaydetti: “5 yıl boyunca mesai arkadaşlığı yaptığımız sendika üyelerine yapmış oldukları çalışmalardan ötürü teşekkür ediyorum. Belediyecilik artık anlayışını değiştirmeli, kendini değiştirmek zorunda. Sadece altyapı, üstyapı sosyokültürel belediyecilik artık günümüzde maalesef para etmiyor. Artık ekonomiyi idare eden belediye olmak zorundayız. Ya direk kendimiz ya da dolaylı yoldan müteşebbis girişimciler bulacağız. Hem ilçe ekonomisine ciddi anlamda katkılarını sağlayacağız hem de işsizlik noktasında tabiri caizse belimiz kırılana kadar bu işsiz kardeşlerimize de iş kapısı olacağız. Biliyorsunuz 3 yıldır uğraş veriyoruz. Ben hep diyorum bir baba eğer akşam evine, çocuğuna karşı, eşine karşı mahcup gidiyorsa siz isterseniz 24 ayar altından kaldırım döşeyin, kilitli taş döşeyin çok bir anlam ifade etmeyecektir. Dolayısıyla bu yaptığımız hizmetlerin anlam kazanabilmesi için öncelikli olarak bu kardeşlerimize bir iş kapısı bulmamız gerekiyor. Ben bunu kendime bir borç bildim. İnancınız olsun ben 4 yıldır Solhan’da verdiğim mücadele budur.” İfadelerini kullanırken plaket takdimi yapan Hak-İş Sendikası Muş Şubesi Başkanı Yaşar Kalır ve sendika üyelerine teşekkür etti.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN