• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

“Hadislerin Işığında Değerlerimiz”

1 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3546 defa okundu.
“Hadislerin Işığında Değerlerimiz”

Express English İngilizce Eğitim ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı tarafından ülke genelindeki tüm lise öğrencileri arasında, ahlaki ve toplumsal gelişimimize ışık tutan Hadis-i Şeriflerin, genç nesiller tarafından öğrenilmesi ve uluslar arası düzeyde de doğru tercüme ile aktarılabilmesi amacıyla ülke genelinde ortaokul öğrencileri arasında “Hadisler Işığında Değerlerimiz” konulu Türkçe-İngilizce kompozisyon yarışması düzenlenmektedir.

 Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi web sayfasında yer alan duruda Ankara ili Çankaya ilçesinde faaliyette bulunan Express English İngilizce Eğitim ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı tarafından "Hadisler Işığında Değerlerimiz" konulu Türkçe-İngilizce kompozisyon yarışması yapılacağı belirtildi.

Duyuruda, “Toplum olarak barış ve dayanışma içinde yaşayabilmek için maddi ve manevi tüm değerlerimizi yaşatmamız gerekir. Değerlerimiz toplumsal yapı ve düzenin korunması ve sürdürülmesinde önemli bir güce sahiptir. Bizi ortak paydada birleştiren, yardımlaşma, adalet, hoşgörü, aile, merhamet, çalışma, ilme ve alime saygı toplumsal değerlerimizden bazılardır. Kıymetli Öğrenciler yukarıda bahsettiğimiz bu değerlere sahip çıkmak bizi yücelterek kaliteli ve ahlaklı bireyler olmamızı sağlayacaktır.  Bu değerleri hadislerin ışığı altında kaleme alıp hem farkındalık hem de ödül kazanmak ister misiniz?” ifadeleri aktarıldıktan sonra şu bilgilere yer verildi:

“Ankara ili Çankaya ilçesinde faaliyette bulunan Express English İngilizce Eğitim ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı tarafından ülke genelindeki tüm lise öğrencileri arasında, ahlaki ve toplumsal gelişimimize ışık tutan Hadis-i Şeriflerin, genç nesiller tarafından öğrenilmesi ve uluslar arası düzeyde de doğru tercüme ile aktarılabilmesi amacıyla ülke genelinde ortaokul öğrencileri arasında "Hadisler Işığında Değerlerimiz" konulu Türkçe-İngilizce kompozisyon yarışması düzenlenmiştir.”

Yarışmanın Konusu: "Hadislerin Işığında Değerlerimiz"

1. Yarışmaya lise öğrencileri katılabilir.

2. Eserler bilgisayarda TNR yazı karakteriyle 12 punto büyüklüğünde iki yana yaslı olarak yazılacaktır.

3. Yarışmacılar seçmiş olduğu değerlerimizle ilgili hadislerden yararlanarak Türkçe yazmış oldukları kompozisyon metnini İngilizceye çevireceklerdir.

4. Eserler en az bir, en fazla üç sayfa olacaktır.

5. Yarışmaya katılan her öğrenci kompozisyonunda bir veya birden fazla hadis-i şeriften esinlenmiş olmalı ve mutlaka başlık yazmalıdır.

6. İngilizce ve Türkçe hazırlanan metinler pdf formatına çevrilecektir.

7.  Yarışmacı web adresi üzerinde formda yer alan altı karakterden oluşan rumuzunu mutlaka oluşturmalı ve gönderdiği eserin sonuna rumuzunu eklemelidir.

Ödüller:

1. Birinciye: 1.000 TL + Yurt dışında bir hafta ücretsiz eğitim

2. İkinciye: 750 TL + Tablet PC

3. Üçüncüye: 500 TL + Elektronik İngilizce-Türkçe Sözlük

Yarışma takvimi:

1. Eserlerin Öğretmene Teslimi: 12 Aralık 2014

2. Eserlerin Mail Yoluyla Teslimi: 22 Aralık 2014

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN